‘Teşekkür ederim Tahir Başkan Amcama’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, uzun bir aradan sonra okullarına dönen öğrencilere verdiği sözü yerine getirdi. 81 ilden 81 okula giden pişmaniyelerden  minik öğrencilere dağıtıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın verdiği sözü yerine getirerek ilk zil ile birlikte 81 ilden 81 okula pişmaniyeleri minik öğrencilere gönderdi. Pişmaniyelerin ulaştığı okullardan Adapazarı Selçuk Bey İlkokulu’nda okuyan minik öğrencilerin pişmaniye yerken yaşadıkları mutluluk görülmeye değerdi.

“TAHİR BAŞKAN AMCAMA TEŞEKKÜR EDERİM”

“Teşekkür ederim Tahir Başkan Amcama” diyerek sözlerine başlayan Adapazarı Selçuk Bey İlkokulu’nda okuyan birinci sınıf öğrencisi Aras Başeğmez, “Okulumuz güzel. Bugün bize getirdiğiniz pişmaniye çok güzel. Pişmaniyeyi beğendim. Tadı çok güzel. Benim için değişik bir tat oldu” dedi.

“BU PİŞMANİYELERİN 40 YIL HATIRI KALDI BİZLERDE”

Selçuk Bey İlkokulu Okul Müdürü Abuzer Polat ise, “Bugün birinci sınıflarımız kademeli olarak eğitim ve öğretim hayatına başladı. Bugün bizi unutmayıp buralara kadar pişmaniye getirdiniz. Anadolu’da ikram teşekkürsüz bırakılmaz. Bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır. Bizde bu pişmaniyeleri kahve niyetine sayıp 40 yıl hatırı kaldığını belirtmek istiyorum. Pişmaniyeleri gönderen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza çocuklarımız adına teşekkür ediyoruz” diye duygularını dile getirdi.

İlgili Haberler

- REKLAM -