Pandemi dönemi ağız ve diş sağlığı hakkında tüyolar!

“Yeni Nesil Diş Hekimliği” konseptiyle şubelerini açan DentGroup, kliniklerine iki yeni şubesini ekleyerek Sakarya’da iki yeni klinik ile hastalarına hizmet vermeye başladı.

Adapazarı ve Serdivan klinikleri diş hekimlerinden Dt. Cem Yücelen pandemi döneminde ağız ve diş tedavilerinde çok dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

DentGroup Sakarya klinikleri kurucusu Dt. Cem Yücelen pandemi döneminde diş hekimliğinin önemli bir noktada olduğunu vurgularken, bulaş yollarından biri olduğunu ifade ediyor. Ağız ve diş sağlığı için günde 2 kez 2 dakika boyunda dişlerin tüm yüzeyleri fırçalanmalı, ara yüz temizliği için fırçalamadan önce günde 1 kez muhakkak diş ipi uygulanmasını tavsiye ediyor.

Dt. Cem Yücelen ayrıca, pandemi döneminde hastalar kliniğe giderken muhakkak maskelerini takmalı ve tedavi haricinde maskelerin çıkarılmaması gerektiğini ifade ediyor. Kliniklerde nüfus yoğunluğunu artırmamak için randevularına mümkünse tek gitmeli, değilse yanlarında en fazla bir refakatçi bulundurabileceklerini ifade etti.

İlgili Haberler

- REKLAM -