Salı, Ocak 18, 2022

‘Başka yerlere tırmanmak için de aday değilim’

-REKLAM-

Avukat Özgür Akın Ekim ayında yapılacak Sakarya Baro Başkanlığı seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.

Ögür Akın yaptığı yazılı açıklamada ‘ Önümüzdeki dönem yapılacak olan 54. Olağan Baro Genel Kurulunda Sakarya Baro Başkanlığı’na adayım. Aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Seçim husumet değil, demokratik bir rekabettir. Rekabet kalite getirir, husumet ise kavgayı, nefreti, kini davet eder. Seçimde amaç iyi olanı, doğru olanı, iş yapacak, hizmet edecek olanı seçmektir. Bunun için fikirlerin, projelerin yarışması gerekir.

Bir şey olmak adına aday değilim. Buradan başka yerlere tırmanmak için de aday değilim, hizmet etmek için adayım. Pozisyona, makama endeksli hırslarım yok, ancak entelektüel hırslarım elbette var. Benim hedefim Barodur, mesleğimdir, ülkemdir. Seçilirsem Baroma, siz sevgili meslektaşlarıma, ülkeme hizmet edeceğim. Seçilemezsem teşekkür edeceğim ve yine Baroma hizmet etmeye devam edeceğim.

Yapılacak olan seçimde adaylar arasında tercihinizi kullanırken sizlere kolaylık sağlaması açısından Baroları ve Türkiye Barolar Birliğini nasıl gördüğümü, sorunlarımızın neler olduğunu, mesleğimizin nasıl itibarsızlaştırıldığını, bunlara çözüm önerilerimi, projelerimi bilmenizde fayda olacağını düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.

Özgür Akın Kimdir?

20.12.1977 Yılında Sakarya Geyve’de doğdu. Annesi rahmetli Ayşe AKIN ev hanımı, Babası Kemal AKIN Devlet memurluğundan emekli olup halen Sakarya Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır. İki abisinden biri 17.08.1999 Depreminde rahmetli olmuş diğer abisi ise halen Devlet memurudur.

Evli olan Özgür AKIN; üç evlat babasıdır.

İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimini Sakaryada tamamlamış 2002 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

15.12.2003 yılından bu yana Sakarya Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Av.Özgür AKIN Sakarya Barosunda 49 . Dönem Yönetim Kurulu üyeliği 50. ve 52.Dönem Disiplin Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Avrupa İnsan hakları sözleşmesi ,Gayrimenkul Hukuku, Ticaret Hukuku , Mal rejimleri , Kamulaştırma Hukuku, Ceza Hukuku, İdari Yargı konulu çeşitli eğitimlere ve sertifika programlarına katılan Av.Özgür AKIN Özel Hukuk ve Kamu Hukuku alanlarında halen Avukatlık yapmaktadır.

İlgili Haberler

- REKLAM -