Akdardağan maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlattı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yeniden artışa geçen Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlattı.

Toplum sağlığı açısından herkesin maske, mesafe ve temizlik konusuna duyarlılık göstermesi gerektiğini hatırlatan Başkan Akdardağan, “Ülkemizde ve şehrimizde koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla sürmektedir. Sağlık Bakanlığınca açıklanan rehber eşliğinde şehrimizdeki tüm esnaflarımız belirlenen kriterlere uyum sağlayarak çalışmaktadır. Tüm uyarılara rağmen son günlerde salgının artışa geçmesi nedeniyle yapılan uyarıları hayati derecede önemli buluyoruz.  Toplumsal duyarlılık adına mahallelerimizin ışığı olan bakkal esnafları olarak herkesi kurullara tam anlamıyla uymaya davet ediyoruz. Yaşadığımız salgın hastalıktan hem kendimizi, hem de çevremizi korumak için maske, mesafe ve temizlik kurallarına lütfen uyalım” dedi.

Tedbirlere uyma konusunda özen ve ciddiyetin korunmasını isteyen Başkan Akdardağan, “Esnaflarımızdan maskesiz alışveriş yapılmasına izin verilmemesi isterken, vatandaşlarımızı da duyarlılığa davet ediyoruz. Lütfen maskesiz alışveriş yapmayın ve insanları riske atmayın. Maske ve mesafe sadece bizi değil, evlerimizdeki büyüklerimizi, küçüklerimizi, komşumuzu, sokakta karşılaştığımız tüm insanları korur. Salgınla mücadelenin başarıya ulaşması için herkes kurallara uymalıdır” dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -