Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Sakarya ÜNİAK Dergisi’nin 2. sayısı çıktı

- REKLAM -
Sakarya
hafif yağmur
24.2 ° C
24.2 °
24.2 °
90 %
1.3kmh
5 %
Paz
24 °
Pts
28 °
Sal
33 °
Çar
36 °
Per
35 °
Diğer Haberler

Sakarya Üniversitesi ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin en aktif öğrenci topluluklarından Üniversiteli Akil Gençlik Topluluğu (Sakarya ÜniAK) tarafından güz ve bahar dönemi olmak üzere yılda iki kez hazırlanan “Politika, Bilim, Kültür, Sanat Dergisi”nin 2. Sayısı çıktı.

Tamamı üniversite öğrencileri tarafından kaleme alınan dergide, siyasetten sanata, edebiyattan gezi yazısına, söyleşiden bilime, biyografiden film ve kitap eleştirisine kadar çeşitli konularda makaleler bulunuyor. Oldukça zengin içeriğe sahip olan dergide tüm öğrenciler okudukları bölümle bağlantılı yazılar kaleme aldılar.

Sakarya ÜniAK Başkanı ve derginin Yayın Yönetmeni Macit Özçelik, “‘Bir Dergimiz Olsun’ parolasıyla çıktığımız bu yolda, öğrenci kardeşlerimizle bir dergi hazırlamaya karar verdik. Dergi, onların ilk yazım deneyimlerini gerçekleştirmesi bakımından son derece önemliydi. Herkes, genelde kendi okuduğu bölümle alakalı makaleler yazdı. Örneğin; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğrenim gören genç arkadaşlarımız politika konusu üzerine, İktisat Bölümü’nde öğrenim görenler ise ekonomi ve finans konuları üzerine yazılar yazdılar. Derginin editörlük ve tasarımı da yine bizler tarafından gerçekleştirildi. Güz döneminde çıkan 1. Sayıdan sonra yaz döneminde 2. sayımızı da çıkardık.”

AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer ise “Sakarya ÜniAK Dergisi’ni hazırlayan üniversiteli genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Üniversite teşkilatlarımız nezdinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiler. Derginin en ilgi merak uyandıran kısmı ise yazıların, kitap ve film eleştirisinin ve söyleyişinin tamamını kendileri planlayıp hayata geçirdiler. Genç arkadaşlarımızın yazma becerilerini geliştirmeleri yönünde Sakarya ÜniAK Dergisi’nin bir fırsat olduğunu düşünüyorum. İlerleyen dönemde bir Yazarlık Atölyesi ve Dergi Atölyesi kurmayı planlıyoruz. Okurlar, sosyal medya hesaplarımızdaki bağlantı linklerinden dergimizin PDF’sine ulaşabilirler” diye konuştu. 

Bağlantı linki : https://bit.ly/30Wj33H

- REKLAM -
spot_img

Heyecan Uluslararası Dağ Bisikleti Maraton Serisi ile zirve yaptı

Uluslararası Sakarya Bisiklet Festivali’nde heyecan devam ediyor. UCI Dağ Bisikleti Maraton Serisi elit erkekler ve elit kadınlar kategorilerinde yarışlar...