‘GSM Sektörünün işi zorlaştırılıyor’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) 31. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Behlül Bayrak,  Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda sektörel sorunlarını, görüş ve önerilerini dile getirdi.

SATSO 31. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Behlül Bayrak,  GSM sektörü sorunlarına değinerek, “Şehrimizde Bilişim ve Yazılım Meslek Lisemizin açılacak olması müjdesi bizleri çok mutlu etti. Çabalarından dolayı komitemize, SATSO yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. SATSO’nun bu dönemdeki meclis üyeleri olarak bu projeyi hayata geçirmenin gururunu yıllarca yaşayacağız.

Pandemi sürecinde komite olarak sektör temsilcilerimize ziyaretler gerçekleştirdik ve sorunlarını dinleyerek yanlarında olduğumuz mesajlarını verdik. Sektörümüzde yaşanan son gelişmelerde son kanun ile ithal teknolojik ürünlere 700 TL zam gelme söz konusu. Yıllardır maalesef ekonomiye katkısı olan, ülkemize ciddi katma değer sağlayan GSM firmalarının yararı için bir şey yapılmıyor. Dünyaya marka olan GSM operatörlerimiz var ancak bu sektöre yönelik çoğu zamanlar bir engelleme oluyor, işleri zorlaştırılıyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

- REKLAM -