‘Yazı yazanları daha duyarlı olmaya çağırıyoruz’

Görüntü kirliliğine yol açan köprü altları ve ortak alan duvarlarına yazılan yazıların silinme çalışmaları Sapanca Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, tarafından yapılıyor.

Kentlilik bilinci

Yetkililer Sapanca’ya ve insanlığa yakışmayan bu görüntülerin ve görsel kirliğinin son bulması için vatandaşların daha duyarlı olması talebinde bulundu. Sapanca İlçesinin hafta içi ve hafta sonu binlerce kişinin ziyaret ettiği Sakarya’nın misafirhanesi konumunda olduğuna vurgu yapan yetkililer, görsel olarak çevre kirliği ortaya çıkaran bu tür yazıların önüne geçmenin kentlilik bilinci ile olacağını,  ayrıca bu yazıları silmenin zaman ve emek kaybı olduğunu belirtti.

Emeğin haricinde kamu bütçesine ek maliyet

Vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmasını isteyen Park Bahçeler Müdürü Kazım Şirin; “Sprey ya da çeşitli boyalar kullanılarak yazılan bu yazılar görüntü kirliliğine ve olumsuz imaja neden oluyor. Bunları silmek zaman ve emeğin haricinde kamu bütçesine ek maliyet oluşturuyor. Duvarları kirletenleri, sprey boyalar ile yazı yazanları daha duyarlı olmaya çağırıyoruz” diye belirtti.

İlgili Haberler

- REKLAM -