Pazartesi, Ocak 17, 2022

Başkan Genç o öneriyi gündemine aldı

-REKLAM-

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sakarya Stadyumunda yeni projeleri ve gündem ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Sakaryaspor’a gelir getirici kaynaklar ile ilgili yaptığı açıklama sırasında toplantıya katılan bir gazetecinin geçtiğimiz yıl Kocaelispor’a Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 8 milyon TL’lik sponsorluk desteği verdiğini hatırlatması üzerine, Başkan Genç konuyu araştırıp Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile görüşeceğini söyledi.

Peki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaelispor’a 8 Milyon TL’lik sponsorluk desteğini nasıl verdi?

29 Ağustos 2019 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yaptığı basın toplantısında ‘Bu kentin takımına sahip çıkmak için bir görev üstlendik. Biz Kocaelispor konusunda kamu kaynağı kullandırmayacağız demiştik. Bir sorumluğun altına girerek Büyükşehir iştiraklerinden sponsorluk yapma kararı aldık. 8 milyon TL’yi buradan sağlayarak takımımıza önemli bir destek verdik. Bu yaptığımız kamu israfı olarak değerlendirilmesin. Kocaelispor Süper Lig’de oynaması bu kent için büyük bir tanıtım vesilesidir. Hiçbir reklam ücretiyle yapamayacağımız reklamı Süper Lig takımıyla yapabiliriz. Bu sorumluluğun atına girmeyi doğru buldum. Yaptığımız yardımı Kocaeli’nin tanıtımına yatırım olarak görüyoruz’ açıklamasında bulunmuştu.

İlgili Haberler

- REKLAM -