O satış neden iptal edildi?

8 Haziran 2020 tarihinde yapılan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Olağanüstü Meclis toplantısında Hendek Martinler Mahallesindeki tarlanın satışı ile ilgili gündem maddesi günün konusu oldu.

Gündem maddesi ile ilgili yapılan konuşmalarda Hendek Martinler Mahallesindeki tarlanın bir vatandaş tarafından şimdiye kadar kullanıldığı, tarlayı kullanan vatandaşın belediyeye bugüne kadar hiçbir ödeme yapmadığı ortaya çıktı.

Mecliste gündem ile ilgili yapılan konuşmalarda; durumun tespiti sonrası vatandaşa belediyenin yerini kullandığına dair yapılan bildirim sonrası; vatandaşın tarlayı kiralık istediğini beyan ettiği, vatandaşın kiralama talebi sonrası Belediyenin Sağlık İşleri Daire Başkanlığından görüş aldığı, Sağlık Daire Başkanlığı tarafından kiralama ile ilgili herhangi bir sakınca olmadığına dair bilgi verdiği belirtildi.

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada’ Bu yer yanında mezarlık olduğu için bir hayırsever tarafından daha sonra mezarlığa ilave edilmek üzere bağışlanmış ve Büyükşehir yasası kapsamında devredilmiş bir yer. Köy halkı tarafından da vatandaşın kullanmasına müsaade edilmiş. Fakat vatandaş muhtara sorsa cevabını alacak işgüzarlık yapıp arkadan bu yerin satınalınması ile ilgili farklı girişimlerde bulunuyor. Bizimde sonradan haberimiz oldu, muhtarlara yaptığımız istişare neticesinde bu yerin daha sonra mezarlık alanına dahil edilmesi görüşü hasıl olmuştur’ dedi.

Yapılan görüşmeler sonrası Hendek Martinler Mahallesindeki tarlanın ileride mezarlık olarak kullanılabilmesi için satış geri çekildi.

İlgili Haberler

- REKLAM -