Serdivan’da Pazaryerleri Normalleşiyor

Sakarya İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre önce hizmete ara veren ASEM ve Eski Kazımpaşa Caddesi’ndeki Cumartesi pazarları normalleşme adımları kapsamında 13 Haziran itibariyle yeniden hizmete açılıyor.

Cumartesi Günleri Hizmet Verecekler

Pandemi sürecinde hafta sonları devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Cumartesi yerine sade Cuma günleri kısmi olarak hizmet veren pazarlar, alınan karar doğrultusunda yeniden aynı gün ve yerinde misafirlerini ağırlayacak.

Tam Kapasiteyle Çalışacaklar

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla sebze ve meyvenin yanı sıra tahıl, bakliyat, peynir, zeytin gibi temel gıda maddeleri ile temizlik ürünleri, giyim, ayakkabı, bakkaliye, züccaciye, hırdavat ve oyuncak gibi ürünlerinde satışına izin verilecek.

Kurallara Dikkat

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; alınan tedbirler kapsamında tezgahlar arasında belirlenen mesafenin korunacağı belirtilirken, pazar içerisinde esnafların ve vatandaşların maske ile eldiven kullanmaları ve alışveriş sırasında sosyal mesafenin korunması için denetimler gerçekleştirileceği belirtildi.

İlgili Haberler

- REKLAM -