O su deposu 2 yıl 10 aydır yapılmayı bekliyor

kislacay.com‘un haberine göre Arifiye İlçesine bağlı Kışlaçay mahallesinin  içmesuyu için başlatılan depo çalışmasının yarım bırakılması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar 2 yıl 10 ay önce bitti, bitiyor gibi başlıklarla haberleri yapılan su deposunun neden yarım bırakıldığını merak ediyor.

İÇMESUYU DEPOSU
Arifiye İlçesi Kışlaçay Mahallesi’nde yapımına başlanan ve en son 2 Ağustos 2017 tarihinde belediyeden servis edilen haberde 14 kilometrelik hattın kısa sürede bitirileceğine vurgu yapılmıştı. Kışlaçay Mahallesi’nde demirleri pas tutan su deposu iki yılı on ay aşkın süredir yapılmayı bekliyor. Mahalle halkı bir türlü yapılmayan su deposu nedeniyle sorun yaşadıklarını ifade ederek “ Depo yapılmadan şebekeye verilen basınçlı su boruları patlattı. Yetkililer yarım bırakacakları işe neden başladılar merak ediyoruz”dediler.

SU KESİNTİSİ ÇOK YAŞIYORUZ

Kışlaçay Mahallesinde ana borudan kaynaklı su kesintisinin çok olduğunu belirten vatandaşlar su depomuz tamamlanmış olsa bizler fazla etkilenmezdik su deposunun eksikliğini hissediyoruz dediler.

2 Ağustos 2017 tarihinde Büyükşehir Belediyesi tarafından servis edilen haber metni;

Arifiye ilçesine bağlı Kışlaçay, Çınardibi, Kemaliye ve Boğazköy Mahalleleri için hayata geçirilen 3,6 milyon lira değerindeki içmesuyu projesi 14 kilometrelik içmesuyu hattı ve içmesuyu deposu kısa süre içerisinde devreye alınıyor.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Arifiye’de hayata geçirilen Kemaliye Grubu İçmesuyu Projesinde sona gelindi. Sakarya’nın 16 ilçesindeki tüm mahallelere dünya standartlarında içmesuyu ulaştırmak amacıyla SASKİ tarafından başlatılan proje Arifiye ilçesine bağlı Kışlaçay, Çınardibi, Kemaliye ve Boğazköy Mahallelerine daha kaliteli ve kesintisiz içmesuyu ulaştırmak amacıyla başlatılan projede içmesuyu hattının ardından yeni içmesuyu deposu da tamamlanıyor. 14 kilometrelik yeni hattın ve deponun kısa süre içerisinde devreye alınacağı bildirildi.

4 mahalle için 3,6 milyon lira
SASKİ Genel Müdürlüğünden Kemaliye Grubu İçmesuyu Projesi ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Kurum olarak Arifiye ilçemizde hayata geçirilen 3,6 milyon lira değerindeki içmesuyu yatırımı ile 4 mahallenin içmesuyu geleceğine önemli bir garanti oluşturuyoruz. Proje kapsamında Kışlaçay, Çınardibi, Kemaliye ve Boğazköy Mahallelerimizde inşa ettiğimiz 14 kilometrelik içmesuyu hattı tamamlandı. İçmesuyu depomuzda da ekiplerimiz çalışmalarını tamamlamak üzere. Kısa süre içerisinde inşa ettiğimiz yeni hattı devreye alarak 4 mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın musluklarına daha kaliteli ve kesintisiz içmesuyu ulaştıracağız. Arifiyeli hemşerilerimize projemizin hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

KIŞLAÇAY MUHTARI ALDEMİR DEPO YAPIMI TEKRAR İHALEYE ÇIKTI!

Kışlaçay Mahallesi Muhtarı Cemal Aldemir yaptığı açıklamada ; Su deposunun yapımının tekrar ihaleye çıktığını belirterek su kesintilerinde depomuzun eksikliğini fazlasıyla hissediyoruz  dedi.

kislacay.com

İlgili Haberler

- REKLAM -