Hendek’te yaşanan su krizinin perde arkası

adayorum.com haber sitesi Hendek’te yaşanan su krizinin perde arkasını yazdı.

Hendek’te 1,5 ay önce suda ortaya çıkan ağır kokunun ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu arasındaki sözlü diyalog Yüce’nin “Gönlüm kırıldı” sözleri farklı boyuta taşındı.

Hendek kamuoyu AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın sabotaj açıklamasının paniğiyle ağır kokunun cevabını ararken ilçede oluşan bilgi kirliliği tazeliğini koruyor. 

İlçe halkı SASKİ’nin sorumluluğunda olan konu hakkında Hendek Belediyesine ateş püskürürken, Belediyenin MHP’li Grup Başkan vekili Yaşar Aygüreş kalema aldığı yazıda Ekrem Yüce’ye yüklenmişti. 

İşte bu konu dün yapılan Büyükşehir meclisinde gündeme geldi. Yaşar Aygüreş’e tepki gösteren Yüce, “Başkanım (Babaoğlu) bir gün önce geldi. Bu yazıyı kendisine sordum. Haddini aşan bir yazı olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı

Başkan Babaoğlu ise Yüce’nin bu ifadelerinin ardından cevap hakkını kullanamazken bu soran partililere ve yakın çevresine, “Benim böyle bir ifadem yok. Ben evet Yaşar beyin yazısı içerik olarak doğru. Altına imza atarım. Ancak bunun basın yoluyla yapılması Cumhur İttifakı ruhuna aykırı. Partimin grup başkan vekiline yönelik böyle bir söz sarf etmedim. Ekrem Başkanımın benle ilgili kullandığı bu ifade doğru değil” diye cevap verdiği iddia ediliyor 

Sabotaj var denerek AK Parti kanadından gelen açıklama 85 bin nüfuslu ilçe halkı arasında gerginliğe neden olurken, Yüce’nin MHP’ye açıklamamızı bekleyin demesi kafaları karıştırdı. 

Babaoğlu Ekrem Yüce ile 6 Mayıs’ta AKOM’de görüşmüş, 9 Mayıs tarihinde ise su analiz raporlarının açıklanması için çağrıda bulunmuştu. Babaoğlu’nun yaptığı bu çağrıyla başlayan tartışma nasıl sonuçlanacak şimdi merakla bekleniyor. 

Gelen bilgilere göre AK Parti ve MHP kanadında İttifak toplantısı yapıldığı, krizin masaya yatırıldığı söyleniyor. AK Parti kanadında Ali İhsan Yavuz, MHP kanadında ise M.Levent Bülbül’ün konuyla ilgili yaşananlarla ilgili görüştüğü iddia ediliyor.

Kaynak: http://www.adayorum.com/hendek-te-yasanan-su-krizinin-perde-arkasi.html

İlgili Haberler

- REKLAM -