Kokunun kaynağı bulunamadı

Dün gece Adapazarı, Serdivan ve Erenler’de hissedilen koku ile ilgili SASKİ ve AGDAŞ’tan yapılan açıklamalarda kokunun kaynağının doğalgaz yada atık su kaynaklı olmadığı belirtildi.

Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. (AGDAŞ) yaptığı açıklamada ‘6 Haziran Cumartesi günü akşam saatlerinde şehir merkezinde hissedilen koku üzerine Doğal Gaz Acil 187 hattımıza çok sayıda ihbar gelmiştir. Gelen tüm ihbarlara gidilmiş olup, Catex (Gaz kaçak arama) detektörü ile yapılan değerlendirmeler sonucunda kokunun doğal gaz kaynaklı olmadığı ekiplerimizce tespit edilmiştir.  

Doğalgaz acil hattımıza; Yazlık, Şeker, İstiklal, Semerciler, Kurtuluş, Yenidoğan, Bakkallar, Akıncılar, Hacıoğlu, Yenicami, Karakamış,  Cumhuriyet, Tabakhane, İstiklal (Serdivan), Dilmen (Erenler) Mahallelerinden ihbar gelmiş, Doğal Gaz Acil 187 ekiplerimizin bu mahallelerde yaptıkları ölçümlere göre kokunun doğalgaz kaynaklı olmadığı tespit edilmiştir.‘ ifadelerini kullanırken,

SASKİ’den yapılan açıklamada ise ‘Akşam saatlerinde şehrin birçok bölgesinde hissedilen koku ile ilgili SASKİ ekipleri, AFAD ve Emniyet ekipleri ile birlikte gerçekleştirdikleri araştırmalar sonucu kokunun atık su kaynaklı olmadığı anlaşılmıştır’ denildi.

İlgili Haberler

- REKLAM -