Sakarya Büyükşehir Sağlık A.Ş. kuracak

TV264 canlı yayınında ‘Gazeteciler Soruyor’ programına konuk olan Başkan Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanımızın olurları ile Sağlık A.Ş. kurarak maske ve dezenfektan üretimimizi çeşitlendirmeyi ve kalıcı hale getirmeyi düşünüyoruz dedi.

Başkan Ekrem Yüce; “Maske bu süreçte çok önemliydi. İlk etapta dışarıdan temin ettik ve dağıtımlarını gerçekleştirdi. Ardından ise maske üretim tesisimizi kurduk. Dezenfektan ve maskelerin yer aldığı salgın destek paketlerimizi evlerimize ulaştırmaya başladık. İnşallah 10 milyon maskeyi 500 bin haneye ulaştıracağız. 100 kişilik üretim, 200 kişilik de dağıtım ekibimiz var. Fedakarca görev yapan çalışma arkadaşlarıma bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Planlamalarımız dahilinde dağıtımlarımız sürecek. Vatandaşlarımız müsterih olsun her eve maske ulaşacak” dedi.

Tesisimiz çalışmalara devam edecek

Üretim tesislerinin kapasitesini arttıracak ve Büyükşehir bünyesinde Sağlık A.Ş’yi kurmayı programların aldıklarını dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Maske önümüzdeki sürecin vazgeçilmezleri arasında yer alacak gibi görünüyor. Dolayısıyla üretimi kalıcı hale getirmek istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın olurları ile Sağlık A.Ş. kurarak üretimimizi çeşitlendirmeyi ve kalıcı hale getirmeyi düşünüyoruz. Dezenfektan üretimi ile ilgili gerekli çalışmalara başladık. Erenler’de bulunan bir okulumuz ile iş birliği yapacak ve dezenfektanı da kendimiz üreteceğiz.”

İlgili Haberler

- REKLAM -