Servis, Yemek ve Eğitim paraları iade edilecek mi?

Özel okulların, corona virüs önlemleri kapsamında yapılamayan tüm derslerin yaz tatili bile olsa telafi edileceği yönünde kamuoyuna açıklaması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin normalleşme planını kapsamında ÖSYM sınavının 27-28 Haziran’da, liseye geçiş sınavının ise (LGS) 20 Haziran’da yapılacağının açıklaması ile servis, yemek ve eğitim paraları iadesini tekrar gündeme getirdi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Konuşan 29. Meslek Komitesinden (Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri) Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız “ Velilerimiz rahat olsun. Bizler yemek, servis ücretlerini yüz yüze eğitim sistemi olmazsa öderiz. Bizler asla velilerimizin hakkını yemeyiz. Yenmeyen yemeklerin, çekilmeyen servislerin ücretleri süreç sonrasında kuruşu kuruşuna ödenir. Kimsenin bir şüphesi olmasın” dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Avukat Alperen Cihan Çetinkaya ise, özel okulların ve kursların sözleşmelerinde taahhüt ettiği derslerin ve içeriklerin online eğitimlerdeki dersler ile bir olmadığına dikkat çekti. Okulların bir daha açılmaması durumunda hukuken belirli bir ödemenin belirlenmesi ve velilere geri ödenmesi veya gelecek yıl buna ilişkin bir indirim yapılması gerektiğini belirtti.

İlgili Haberler

- REKLAM -