ADA Meydan için ilk adım atılıyor

Yıkım işi yılan hikayesine dönen Adapazarı Belediyesi yanındaki İş Merkezi’nin yıkım işi için ihaleye çıkıldı. İş Merkezi’nin yıkımı karşılığında çıkan (Hurda ve Atıkları -İnşaat Atığı – Moloz vs) satışı işi ihalesi 03.06.2020 tarihinde saat 12:00’de Adapazarı Belediyesi Meclis toplantı salonunda yapılacak.

Adapazarı Belediyesi yıkım sonrası mevcut hizmet binasının bulunduğu alanda esnafları mağdur etmeyecek şekilde düzenleme çalışmaları yaparak meydanı daha modern bir görünüme kavuşturarak, meydanın alt kısmına şehir trafiğini rahatlatacak, teknolojinin ilgili tüm imkânlarının kullanılacağı bir akıllı otopark inşa etmeyi planlıyor.

İş Merkezi’nin kısa hikayesi

SAKVA, Halk Bankası, Alifuat Cebesoy Vergi Dairesi’nin yanı sıra 30’a yakın esnafın bulunduğu Adapazarı Belediyesi yanındaki İş Merkezi Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 24.07.2017 tarih ve 4329 sayılı yazısı ile riskli yapı olarak tespit edilmişti.

Adapazarı Belediyesi yerel seçimlerden önce 28 Aralık 2018 tarihinde Yapının Yıkımı Karşılığında Çıkan (İnşaat atığı – moloz Vs) Satışı İşi ihalesi yaptı. Adapazarı Belediyesi Meclis salonunda yapılan ihaleye 26 firma katıldı. Açık teklif usulü yapılan ihalede ikinci turdan sonra kapalı teklife geçildi. Kapalı teklifte en yüksek teklifi veren Nerman Hafriyat ve İnşaat Limited Şirketi 406 bin TL teklif verdi.

Adapazarı Belediyesi tarafından önce mülk sahiplerine ardından kiracılara çıkış tebligatları gönderildi. Halk Bankası ve Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi hasarlı binayı boşaltı.

31 Mart seçimlerinde Adapazarı Belediye Başkanı seçilen Mutlu Işıksu tarafından bu alan içim ADA Meydan projesi üretildi.

İlgili Haberler

- REKLAM -