Taçyıldız ‘Bizler asla velilerimizin hakkını yemeyiz’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda meclis üyeleri, sektörel sorunlarını, görüş ve önerilerini dile getirdiler.

SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş başkanlığında gerçekleştirilen Meclis Toplantısında konuşan 29. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Kenan Taçyıldız, salgın nedeniyle kreşlerin zor bir süreçte olduklarına dikkat çekerek, “Eğitim-öğretimde sadece eğitim yapan ve sadece öğretim yapan kurumlarımız mevcut. Sektör temsilcilerimizden kreşleri ve anaokulları olanlar var ve çok zor durumdalar. Kreşlerde çalışan öğretmenlerimiz var. Velilerimize günlük hayatlarındaki en zor durumda bu kreşler yardımcı oldu. Salgın sürecinde veliler kreşlere çocuklarını göndermiyorlar. Velilerimizden ricamız bu süreçte kreşlerden kayıtlarını silmemeleridir. Dün kreşlere sizlerin ihtiyacı vardı şimdi onların size ihtiyacı var. Devletimiz kreşleri göz ardı etmemelidir. Bizler öğretmenlerimiz ile 12 aylık sözleşme yapıyoruz. Öğretmenlerimizi ücretsiz izne çıkarmamız mümkün değildir. Salgın sürecinde velilerimiz kayıtlarını sildirme kararı alıyorlar. Ancak bizler öğretmenlerimize aynı şeyi uygulayamayız. Bu kurumlar bizlere her zaman lazım.” ifadelerini kullandı.

Kenan Taçyıldız, velilerin servis ve yemek ücretlerinin tahsisi hakkında tüketici hakem heyetine başvuracakları konusunda değerlendirmede bulunarak “ Velilerimiz rahat olsun. Bizler yemek, servis ücretlerini yüz yüze eğitim sistemi olmazsa öderiz. Bizler asla velilerimizin hakkını yemeyiz. Yenmeyen yemeklerin, çekilmeyen servislerin ücretleri süreç sonrasında kuruşu kuruşuna ödenir. Kimsenin bir şüphesi olmasın.” dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -