‘Sera A.Ş. kurulacağı ile ilgili haberleri gördük’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından kısa bir süre önce açıklanan SERA A.Ş. ile ilgili ‘Sera A.Ş. kurulacağı ile ilgili haberleri gördük. Hayırlı olmasını diliyorum. Böyle bir çalışmada SATSO isminin de geçmesini ve projeye bizlerin de katkısı olduğunun belirtilmesini isterdik’ dedi.

“TARIM KONUSUNDA CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

“Tarımın önemine sürekli değiniyoruz ve bu konuda hemfikiriz. Mevcut tarım potansiyelimizle bu süreci tarım sektöründe fırsata çevirebilecek kabiliyete sahibiz.  Oda olarak diğer odalar tarafından çok fazla yapılmayan bir şeyi yaparak Doku kültürü Laboratuvarı projesini hayata sunduk. Tesis, bundan sonra ihtiyaç duyulacak fide, tohum üretimi için çok ciddi katkılar sağlayacaktır.

Tarım ve Hayvancılık komisyonumuz çok ciddi çalışmalar yapıyor. Sera Organize Sanayi Bölgesi gibi ciddi çalışmaları mevcut. Sera Organize Sanayi Bölgesi Projesini ilgili kurumlarımızla da paylaştık. Olumlu dönüşler aldık. Akyazı Belediye Başkanımıza ilettik ve komisyonumuzun belirlediği arazide incelemelerde bulunduk.  Büyükşehir Belediye Başkanımızla da konuyu görüştük. Daha sonra OSB düşünülen bölgeye, Sera A.Ş. kurulacağı ile ilgili haberleri gördük. Hayırlı olmasını diliyorum. Böyle bir çalışmada SATSO isminin de geçmesini ve projeye bizlerin de katkısı olduğunun belirtilmesini isterdik. Umuyoruz ki bu proje başarıyla sonuçlanır, önemli olan şehrimize ciddi katkı sağlayacak böyle bir çalışmanın hayata geçmesidir’ dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -