Tıp Fakültesi Dekanlığına 3 aday!

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini 3 dönemdir sürdüren Prof. Dr. Ramazan Akdemir’in yeniden aday olmayacağı yerine ise şimdiden 3 ismin aday olabileceği belirtiliyor.

Rektör Savaşan

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’ın göreve ilk başladığında Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir’in istifasını istediği, ancak Akdemir’in istifa etmediği konuşulmuştu. Bu nedenle 3 dönemdir dekanlık yapan Prof. Dr. Akdemir’in yeniden dekanlık için aday olması beklenmiyor

Kimler olabilir? 

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi kulislerinde, dekan adayı olarak 3 isim konuşuluyor. Bu isimler şöyle;  Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Klinik Şefi Prof. Dr. Oğuz Karabay, Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi ve Üroloji Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Salih  Sağlam.

Haziran ayı

Tıp Fakültesi Dekanlığı için adı geçen üç isimde bu görevi en iyi şekilde yapabilecek isimler. Mevcut Dekan Prof. Dr. Ramazan Akdemir’in süresi önümüzdeki Haziran ayı başında bitiyor. Yeni dekanın isminin de bu tarihe kader belirlenmesi gerekiyor.

Kaynak: Sakarya Yenigün Gazetesi

https://www.sakaryayenigun.com.tr/71719-dekanliga-3-aday-haberi.html

İlgili Haberler

- REKLAM -