Baroda sosyal mesafeli ruhsat töreni

Sakarya Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukat Berkay Güloğlu, meslek yeminini ederek ruhsatnamesini aldı. Güloğlu’na yönelik düzenlenen ruhsat töreni, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe gözetilerek gerçekleştirildi.

Baro’nun Konferans Salonu’nda yapılan törende, Güloğlu’na ruhsatnamesi Başkan Abdurrahim Burak tarafından verildi. Törende, Güloğlu’nun yanında staj yaptığı avukat Cemal Başaran ve az sayıda avukat da yer aldı.

Her zaman adaletin peşindeyiz

Sosyal mesafeye özen göstererek ve Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyelerine uyarak töreni kısıtlı katılım ile gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Abdurrahim Burak, “Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan pandemi ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde ruhsatını alan genç meslektaşımı tebrik ediyorum. Biliyorum ki kendisi meslek hayatı boyunca hakka, hukuka, adalete ve insan haklarına önemli katkılar sunacak, meslek ilke ve kurullarına uyacaktır. Dünyada ne olursa olsun, biz avukatlar her zaman adaletin peşinde ve haktan yana olacağız. Kendisini yetiştiren üstatlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Burak, törenin sonunda ise Güloğlu’na Avukatlık Kanunu, Sakarya Barosu Rozeti ve hediye seti takdim ederek, mesleğinde başarılar diledi.

İlgili Haberler

- REKLAM -