Bakallarda mesai saati değişikliği

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, 4 gün süreyle uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması süresince bakkal esnaflarının mesai saatlerinde değişikliğe gidildiğini duyurdu.

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan son kararlar gereğince bakkal esnaflarının çalışma saatlerinde değişiklik yapıldığını açıklayan Başkan Akdardağan, “İçişleri Bakanlığı genelgesine göre; Ramazan ayının başlayacak olması nedeniyle 21 ve 22 Nisan günleri bakkallarımızın çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak düzenlendi. Yine 23 ve 24 Nisan’da bakkallarımız saat 09.00-14.00 arasında faaliyet gösterecektir. Belirtilen bu sürelerde vatandaşlarımız 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altı olanlar hariç ikametlerine yakın sokak ve mahallesindeki bakkalından alışverişini yapabilecektir. Ayrıca belirtilen saatlerde bakkal esnaflarımız evlere servise gidebilecek. Yine sokağa çıkma kısıtlamasının diğer günleri olan 25 Nisan Cumartesi ve 25 Nisan Pazar günü dükkanlarımız kapalı olacaktır. Belirtilen sürelere esnafımızın ve vatandaşların riayet etmesi toplum sağlığı açısından çok önemlidir.”Dedi.

Vatandaşların gereksiz yere yığılma ve endişeye kaplamasına gerek olmadığının altını çizen Başkan Akdardağan, “Şehirdeki bakkal esnaflarımız, Ramazan ayı nedeniyle tüm hazırlığını tamamlamış ve bu sürece hazırdır. Sürecin en iyi şekilde tamamlanması için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Vatandaşlardan ricamız dükkanlarda yığılma yaparak, gereksiz yere endişeye kapılıp fazladan alış veriş yapmasınlar. Herkes ihtiyacı kadar alış veriş yapsın. Sonuçta bu sürecin geçici olduğunu unutamayalım. Her türlü gıda ve diğer ürünler bakkallarımız da mevcuttur. Bu zorlu süreci devletimizin aldığı tedbirler ve millet olarak uyum sağlamamız ile en kısa sürede aşacağımıza inancımız tamdır.” Dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -