Gençlik ve Spor, kuzey ilçelerini gündemine aldı

    Spor İl Müdürlüğü Ferizli ve Söğütlü’de spor tesisi adına eksiklikleri tesbit ederek bu eksiklikleri gidermek için her iki ilçenin Belediye Başkanı ve Mülki İdare amirleriyle gerekli görüşmeleri İl Müdürü Arif Özsoy gerçekleştirdi.

    Yapılan görüşmelerde iki ilçede dokuz kulüp, 543 lisanslı sporcu olduğu dile getirilerek iki ilçenin imkan ve kabiliyetinin birleştirilerek yapılacak tesisler , iki ilçenin de ihtiyacını karşılayacak şekilde planlanması kararlaştırıldı.

    Planlamaya göre 2017 yılında Adalet Bakanlığına geçici süreyle tahsisi yapılan spor salonunun Adalet Bakanlığından alınarak Ferizli İlçe Spor Müdürlüğü uhdesine verilmesi, iki ilçenin de kullanacağı şekilde açık yüzme havuzu, bocce sahası, tenis kortu ve Söğütlü’ye bir antrenman salonu yapılması kararlaştırıldı.

   Bu arada mevcut tesislerdeki eksikliklerde İl Müdürlüğü  imkanları kullanılarak giderildi: Bu bağlamda, Söğütlü Stadının giyinme odaları ve saha içi elden geçirilerek kullanıcılara daha nezih ortamda spor yapma imkanı sağlandı. Ferizli’de ise sentetik çim zeminli futbol sahasının dranaj kanalları yapılarak sahanın yağmur sularından ve taşkınlardan olumsuz etkilenmesinin önüne geçildi.

İlgili Haberler

- REKLAM -