Kararlara uymayanlara 129 bin 626 TL ceza kesildi

Sakarya Valiliği genelgeler kapsamında toplam 4 bin 428 işyeri kapatıldığını, kapalı olması gerekip de bu yasağa uymayan 112 işyeri hakkında idari işlem yapıldığını, 14 işyeri hakkında adli işlem başlatıldığını açıkladı.

Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada ‘Toplum sağlığı ile kamu düzenini korumak ve virüsün yayılmasını engellemek adına hem ülkemiz genelinde hem de ilimiz özelinde çeşitli kararlar alınmış olup, alınmaya da devam edilmektedir.

Salgının yayılmasını önlemede büyük önemi bulunan tedbirleri içeren kararların uygulanması konusunda il genelinde kolluk kuvvetlerimizce gerekli denetimler yapılmaktadır.

Salgının önlenmesine dair alınan tedbirler kapsamında bugüne kadar; İlimiz genelinde genelgeler kapsamında toplam 4 bin 428 işyeri kapatılmış olup, kapalı olması gerekip de bu yasağa uymayan 112 işyeri hakkında idari işlem yapılmış, 14 işyeri hakkında adli işlem başlatılmıştır. 

Bununla birlikte Sokağa Çıkma Yasağı, Sosyal Mesafe Kuralını İhlal vb. tedbir kararlarına uymayan 193 şahıs hakkında idari işlem yapılarak toplam 129 bin 626 TL para cezası uygulanmıştır. Ayrıca 1 kişiye de adli işlem başlatılmıştır.

Vatandaşlarımızın alınan tedbir kararlarına uymaları, zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamaları, seyahat etmemeleri, sosyal mesafenin korunmasında gerekli hassasiyeti göstermeleri salgın hastalığın yayılmasını önlemede büyük önem arz etmektedir’ denildi.

İlgili Haberler

- REKLAM -