‘Bu açık bir iftiradır, kara propagandadır’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kadına şiddete ve çocuk istismarına infaz indirimi yapılacağı iddiasına Milliyetçi Hareket Partisi’nden yanıt gecikmedi.

AK Parti tarafından TBMM’ye sunulan İnfaz Kanun Teklifinin Meclis Adalet Komisyonu’nda görüşülmesinin ardından Akşener sosyal medya üzerinden “AK Parti ve küçük ortağının infaz indirimi yasasında; kadına şiddet, çocuk istismarı gibi kanayan yaramız olan suçlar da var. Bu yanlışa ortak olmayın! Çünkü bir kadını ağlatanın, bir çocuğu üzenin, vicdanları kanatanın affı yok” paylaşımı yaptı.

BÜLBÜL: BU AÇIK BİR İFTİRADIR

MHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, “İP Genel Başkanı sosyal medyada yalan ve iftira üzerine bir kampanya başlatmış. Neymiş, İnfaz Kanun Teklifinde kadına şiddet ve çocuk istismarı suçları infaz indiriminden faydalanıyormuş. Bu açık bir iftiradır, kara propagandadır!” şeklinde tepki gösterdi.

İŞİN FARKINDALAR, İFTİRA NİYE?

Akşener’e sosyal medya üzerinden tepki gösteren Bülbül, “18 saat Adalet Komisyonunda kanunu görüştük. İP’li milletvekilleri de oradaydı. Kadına şiddet ve çocuk istismarının bu kanundan faydalanmayacağını gayet iyi anladıklarını ifade ettiler ve teşekkür ettiler. Tutanaklar açık. Sosyal medya üzerinden bu iftira kampanyası niye?” diye sordu.

“FELAKET ÇAĞIRICILIĞI YAPIYOR”

İnfaz paketinin görüşüldüğü TBMM Adalet Komisyonunda da yer alan Bülbül, açıklamalarına şöyle devam etti: “Özellikle salgın hastalıkla Devlet ve Millet kenetlenmesiyle mücadele ettiğimiz bir süreçte, bu provokasyonu yapmak; Hem cezaevlerinde hem de ülkemizin tamamında alınmaya çalışılan tedbirleri boşa çıkarmaya çalışmak ve felaket çağırıcılığı yapmaktır!”

ÖZTÜRK TUTANAKLARI PAYLAŞTI

MHP’nin Adalet Komisyonunda yer alan bir diğer hukukçu üyesi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’te, “İP Gen. Bşk. olarak tekliften haberin yok. İşiniz-gücünüz algı, iftira, yalancılık. Müfterisiniz; Teklifte cinsel suçlar, uyuşturucu, kasten adam öldürme, kadına karşı ve terör suçları net kapsam dışı. Tutanaklara bak! Öyle olmasa milletvekilin hayırlı olsun deyip teşekkür eder miydi?” şeklinde paylaşımda bulundu.

“VEKİLİN ANLADI SEN ANLAMADIN”

Öztürk, devam olarak Akşener’i kastederek “İP Müdiresi, kadın, çocuk, genç, yaşlı, toplum istismarcısı! Komisyondaki vekilin anladı ama sen bilmene rağmen halen algıyla oy devşirebileceğini sanıyorsun. Tutanaklar yalan söylemez, iftiranızı geri alın, Türk milletinden özür dileyin” dedi.

AKÇAY: YALAN KONUŞUYORSUN

MHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Erkan Akçay’da kadına şiddet ve çocuk istismarına infaz indirimi getirileceğini iddia eden Akşener’e şu ifadelerle tepki gösterdi: “Cinsel istismar, kadına şiddet, terör, cinayet ve uyuşturucu ticareti infaz indirimi dışındadır. PKK ve FETÖ’cülere infaz indirimi verilmemesini hazmedemeyen Akşener kadına şiddet ve çocuk istismarına infaz indirimi getiriliyor diyerek yalan konuşuyor.”

İlgili Haberler

- REKLAM -