Dolandırıcılar iş başında

Sakarya Valiliği Vali Ahmet Hamdi NAYİR’in ve Valiliğin ismi kullanılarak hayırsever vatandaşlardan ve şirketlerden yardım bahanesiyle, hamiyet sever vatandaşların iyi niyet duygularını istismar ederek yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alındığı açıklaması yaptı.

Sakarya Valiliğinden yapılan açıklamada ‘Bilindiği üzere ülke olarak sıkıntılı günlerden geçmekteyiz. Son günlerde Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR’in ve Valiliğimizin ismi kullanılarak hayırsever vatandaşlarımız ve şirketlerden yardım bahanesiyle, hamiyet sever vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alınmıştır. Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın böyle bir durum ile karşılaşması halinde öncelikle 0264 251 35 00 numaralı telefonu arayıp Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmeleri, ayrıca 112 Acil Çağrı Merkezi, 155 Polis veya 156 Jandarma hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme yapmamaları önem taşımaktadır’ denildi.

İlgili Haberler

- REKLAM -