‘Korona kapımıza dayandı’

MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak Adapazarı ilçesinde bir sokağın karantina altına alınmasından sonra mahalle başkanlarına bir talimat gönderdi.

Evde kalınması yönünde yaptığı çağrıyı yineleyen ilçe başkanı aynı zamanda mahalle ile irtibatı koparmadan birlik ve beraberlik içinde bu günleri atlatabilemiz için üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeliyiz” dedi.

Açıklama şöyle: 

Değerli mahalle başkanlarımız,
Az önce basın kuruluşlarından öğrendiğimiz bir habere göre ilçemizde bir mahalleye ait sokakta karantina uygulaması başlamıştır. 

Görüldüğü üzere dünyayı saran Korona salgını kapımıza kadar dayanmış bulunmaktadır.Yapacağımız her türlü ihmal şu saatten itibaren başta bizim sonra sevdiklerimizin hayatını tehlikeye atmak demektir. 

Bilim adamları ve doktorlar bu hastalığın çaresini tam anlamıyla bulunana kadar, alınacak en ciddi önlem, insanların evlerinde kalmalarıdır. 

Bizler milletini sevip, onu yükseltmek için yola revan olmuş Türk milliyetçileri olarak, bugün yaşanan bu gelişmeler üzerinden, mücadelemize yeni bir boyut kazandırmak durumundayız. 

Bu mücadelenin ilk adımı zorunlu haller dışında evlerimizden ayrılmamaktır. Böylelikle kendimizin, ailemizin ve çevremizdeki insanların sağlığını korumuş olacağız. Ancak elbette, evimizin bir köşesinde oturup hiçbir şey yapmadan beklemeyeceğiz. 

Sokağımızda, mahallemizde neler oluyor diye takip etmek, dava arkadaşlarımızla, mahalle sakinleri ile telefon ve internet üzerinden irtibat kurarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek ikinci vazifemizdir. 

Üçüncü vazifemiz ise mahallede ihtiyaç sahibi olup, henüz kendisine ulaşılmamış kişilerin ilgili kurumlara bildirmesidir. Bu, çok önemli bir vatandaşlık görevidir. Bu konuda teşkilat birimlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Değerli dava arkadaşlarımız; Elbette bir çoğumuz çalışmak durumundayız. İşe giderken, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan sosyal mesafe kurallarına ve iş yerlerinde alınan tedbirlere harfiyen uymalıyız. İşimiz bitince çarşıda, pazarda gereksiz yere vakit geçirmeden, eve geri dönmeliyiz. 
Türk milletinin her zaman olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde karşılaştığı zorlukları yeneceğine olan inancımız, sonsuzdur. 

Allah sizleri, ailenizi, mahalle sakinlerinizi, milletimizi ve bütün insanlığı korusun.

İlgili Haberler

- REKLAM -