Fevzi Kılıç, 1 yılını değerlendirdi

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, 31 Mart seçimlerinde göreve gelmesinin ardından ilçede gerçekleşen ve hayata geçirmek istedikleri çalışmalar hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

“1 Mart Yerel Seçimlerinde devraldığımız hizmet bayrağını daha yukarılara taşımak için tüm gayretimiz ve gücümüz ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Göreve başladığımız günden itibaren Erenler’imize değer katabilmek, ilçemizde kalıcı ve hemşerilerimize yararlı hizmetler sunabilmenin gayreti içerisindeyiz.

Her günümüzün, her saatin değerini, kıymetini bilerek çalışıyoruz. Amacımız yaptığımız çalışmaların, hizmetlerin kalıcı olması. Asla bir işi yaptı denilsin diye yapmıyoruz. İsraftan, ziyandan kaçarak, halkımız için kalıcı ve faydalı olacak hizmetlere odaklanıyor ve bu çerçevede çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Dünyada ve Ülkemizde Koronavirüs tehdidinin bir an önce geçmesini temenni ediyor, tüm hemşerilerimizden devletimizin tedbirlerine uymaları konusunda hassasiyet göstermelerini temenni ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Kırsal mahallerimiz için önem taşıyan tarla yollarında çalışmalarımızı başlattık ve tamamladık. İlçemizin tarım araziler için hayati önem taşıyan sulama kanalları genişletme çalışmalarını gerçekleştirdik.

İçişleri Bakanlığımızın ‘Metruk Binalar Genelgesi’ kapsamında aldığı kararla ilçemizdeki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan toplamda  6 metruk bina vardı, tamamının yıkımını gerçekleştirdik. 

‘Hedefimiz daha temiz bir Erenler’ demiştik. Bu doğrultuda ilçemizde temizlik işlerini son derece hassas bir şekilde sürdürüyor ve araç filomuzu da genişletiyoruz. Rutin olarak devam eden temizlik çalışmaları ile birlikte ilçemizde boş durumda bulunan alanlara çöp ve hafriyat atılması ile ilgili yeni bir çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında bilinçli olarak boş alanlara çöp ve hafriyat atanlar kamera sistemi ile tespit edilecek. Takılan kamera sistemi ile artık çöp ve hafriyat dökenler tespit edilerek gerekli cezai işlem uygulanacak.  Bu doğrultuda gelişi güzel dökülen çöpleri engelliyoruz..

Göreve geldiğimizde belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğünün ciddi manada araç ve gereç eksikliği vardı. Eksikleri tamamlamaya çalıştık, bir taraftan da ilçemize güzellik katmak adına ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Ağaçların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için ekiplerimiz budama çalışmaları gerçekleştirirken ilçemizde bulunan 151 çocuk parkında periyodik olarak bakım, onarım çalışmalarını da gerçekleştiriyor.

İlçemizde bulunan Trafik Park ve Oyun Sokağının göreve geldiğimizde ciddi manada bakıma ve onarıma ihtiyacı vardı. Oyun sokağında bulunan çizgi film karakterlerinde kırık olanlar değişti, diğerlerinde de temizlik gerçekleşti. Trafik parkta da çocuklarımızın kullandığı arabalar tamir edildi, kullanılmayacak durumda olanların yerine ise yenileri alındı. İnşallah virüs tehlikesi geçtiğinde ve havalar ısındığında 2 alanda da evlatlarımız eğlenceli vakit geçirebilecek.   

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde, başta hasta ve yaşlı ve urumu müsait olmayan vatandaşlarımıza her türlü desteği veriyoruz. Haftanın her günü, düzenli bir şekilde ‘Hoş geldin bebek’, ‘Hasta ziyaretleri’, ‘Yaşlı ve Bakıma Muhtaçların tespiti ve ziyaretleri’ni gerçekleştiyoruz.

Hayata geçirdiğimiz Erenler Aile Koruma Merkezi’nde, (ERAKOM) sadece 2020 yılı içerisinde geride kalan süreçte 207 vatandaşımız hizmet gördü. Gerek Çocuk Danışmanlık Hizmetleri olsun gerek Bireysel Psikolojik Destek olsun birçok vatandaşımız ücretsiz olarak uzman arkadaşımız tarafından sağlanan bu hizmetten faydalandı.

Sosyal alanda hemşerilerimize faydalı olmak için tüm gücümüz ve imkanlarımız ile çalışıyoruz. İlçemiz ilkokulda eğitim gören 5 bin öğrencimize ağız ve diş sağlığı taraması gerçekleştirirken yine bu yavrularımızın dişlerinin tedaviye ihtiyacı olanlarını da belediye olarak diş polikliniğimizde tedavi ettirdik.

Aynı zamanda 4 hafta sonu boyunca gerçekleşen çocuklarımıza yönelik Tiyatro Şenliğini de 5 bin yavrumuzun katılımı ile gerçekleştirdik.  

Erenler’imizin en önemli noktalarından biri olan Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesinde eş zamanlı olarak SEDAŞ ve SASKİ çalışmalarını sürdürüyor. Aynı şekilde Şehit Yaşar Güller Caddemizde de alt yapı ve üst yapı çalışmalarının startı verildi.

Amacımız yaptığımız çalışmaların, hizmetlerin kalıcı olması. Asla bir işi yaptı denilsin diye yapmıyoruz. İsraftan, ziyandan kaçarak, halkımız için kalıcı ve faydalı olacak hizmetlere odaklanıyor ve bu çerçevede çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Koronavirüs tehdidi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de maalesef sürüyor. Bu tehlikeyi geride bırakıp normal hayata döndüğümüz zaman 2020 yılı içerisinde planladığımız çalışmaları inşallah hayata geçireceğiz.

Daha önce ifade ettiğimiz bir söz vardı; 2020 yılı Erenler için asfalt yılı olacak demiştik. Sözümüzün arkasındayız. Tüm hazırlıklarımızı bu plan ve ölçüde devam ettiriyoruz.

Koronavirüs tehlikenin geçmesinin ardından inşallah Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte gerçekleştireceğimiz çalışma ile Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Şehit İlhan Aras Caddesi, Fatih Caddesi, Bağlar Caddesi ve 1139 ile 2065 nolu’ caddelerimizde alt yağı ve üst yapı çalışmalarımız gerçekleşecek.

Aynı zamanda Yavuz Selim ve Akşemsettin Caddelerinin kesiştiği kavşaktan itibaren Bağlar Caddemizde imar planlarına uygun şekilde genişletme, alt yapı ve üst yapı çalışmamızı gerçekleştirerek caddemizi duble yol haline getireceğiz. Şehit İlhan Aras Caddemizde de genişletme ve asfalt çalışması yapılırken orta refüjünde ileriye dönük olarak tramvay yolu için alan bırakacağız.

Ana caddelerimizde asfalt çalışmaları ile birlikte merkez mahallerimizde alt yapısı tamamlanan sokaklarımıza toplam olarak 13 bin 500 ton asfalt atacağız. Kırsal mahallerimizde de inşallah yıl içerisinde 6 bin tonluk asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Asfalt çalışmalarının yanı sıra merkez mahallerimizde alt yapısı tamamlanacak olan 23 sokağımızda da kilitli parke çalışması yapacağız. Kırsal mahallerimizde ise 27 bin 194 metre karelik alanla kilitli parke çalışması gerçekleşecek. İhtiyaca göre bu sayı artabilir.

Başta sağlık çalışanları olmak üzere devletimizin tüm kademeleri özveriyle çalışmaya devam ediyor.  Yeter ki sevgili vatandaşlarımız siz evlerinizde kalın.”

İlgili Haberler

- REKLAM -