Uluslararası öğrencilere yardım ve temizlik malzemesi dağıtıldı

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi Liderleri sağlık ekiplerine maskeleri teslim ettikten sonra , ülkelerine gidemeyen 80 Uluslararası öğrenciye yardım ve temizlik malzemesi verdi.

Koronavirüse karşı amansız bir mücadele veren sağlık çalışanlarına destek amacıyla Sakarya Gençlik Merkezlerimizce üretilen korumalı maskeleri , sağlık çalışanlarına teslim edildi. Gençlik Merkezlerimiz ayrıca kendi ülkelerine gidemeyen ve öğrenci evlerinde ikamet etmek zorunda kalan yaklaşık 80 uluslararası öğrenciye erzak kolisi ve temizlik malzemesi yardımı yaptı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy da   “ Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın yaşadığı süreç karşısında , Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Yurtlarında kalan vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz.  Gençlik Merkezlerimiz aracılığı yaptığımız korumalı maskeleri sağlık çalışanlarına teslim ettik. Ayrıca Gençlik Merkezlerimiz aracılığı ile yabancı uyruklu olup İlimizde öğretim gören Uluslararası öğrencilere de yardım ve temizlik malzemesi verdik. “ dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -