Büyükşehir “Karantinada 14 Gün” kitabı hazırlayacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yurtdışından gelen ve Sakarya’da karantina altında olan öğrencilere içersinde Sakarya’nın tanıtım kitabının ve Ekrem Yüce imzalı mektup dağıttı.

Ekrem Yüce mektubunda, karantinadaki öğrencilerden günlük tutmalarını isteyerek ‘Siz yazın; biz de o yazıları kitap haline getirerek size gönderelim. İleride bu zor günleri nasıl atlattığınıza dair yaşadıklarınız, tarihin tozlu sayfalarına not olarak düşülsün’ ifadelerini kullandı.

İŞTE O MEKTUP

Sevgili Öğrenciler,

Sakarya’mıza hoş geldiniz.

Sizleri daha güzel şartlarda ağırlamak isterdik, ancak malumunuz ki olağanüstü şartlarda olağanüstü kurallar geçerlidir.

14 gün boyunca sizleri misafir edeceğiz. Bu süre içerisinde insanın en büyük dostu olan kitapları sizlere hediye ediyoruz.

Ayrıca Sakarya’yı tanıtan bir kitapçığı da çantaya ekledik. Bu zor günler geride kaldığında sizleri şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

Kendisiyle baş başa kalmak insanın kendini tanıması ve ruhunun gizemlerini çözebilmesi için en büyük fırsat.

Sizden istirhamım günlük tutmanız. Yaşadıklarınızı yazıya dökmeniz.

Siz yazın; biz de o yazıları kitap haline getirerek size gönderelim. İleride bu zor günleri nasıl atlattığınıza dair yaşadıklarınız, tarihin tozlu sayfalarına not olarak düşülsün.

Böylece tecrübelerinizi daha iyi kavrayacak, bundan sonraki yıllarda içerisine düştüğünüz sıkıntılardan kurtulmak için kendinize bir rehber hazırlamış olursunuz.

Belki tüm bunlar geçtiğinde “Karantinada 14 Gün” isimli bir ibret kitabının sayfalarında sizin tecrübeleriniz yer alacaktır.

Umarım tüm dünyayı etkisi altına alan bu virüse en kısa zamanda bir çözüm bulunur. Dualarımız ve inancımız bu yönde.

14 günlük süre sonunda sevdiklerinize sağ salim kavuşmanızı temenni ediyorum.

Sağlıklı günler…

EKREM YÜCE
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

İlgili Haberler

- REKLAM -