Başkan Sarı Karasu’da yazlığı olanlara seslendi

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu’da salgının yayılmaması amacıyla alınan tedbirleri anlattı ve özellikle Karasu’da yazlığı olan vatandaşlara seslendi. Sarı ‘Buradan, Karasu’da yazlığı olan ve ilçemize gelmek isteyen bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum, lütfen evinizde kalın. Bu bir tatil değil önlemdir. Yazlıkçı vatandaşlarımız için özellikle belirtmek isterim ki, İlçemizin sağlık hizmetleri şuan ki nüfus yapımıza göre oluşturulmuştur’ dedi.

“Tatil Değil Önlem”

16 Mart günü okulların tatil edilmesiyle birlikte özellikle yazlıkçı vatandaşların tatil moduna girdiğini ve Karasu’da ciddi bir nüfus artışı yaşanmaya başladığını ifade eden Başkan İshak Sarı şunları söyledi; “Okullar tatil olduktan sonra ilçemizde yazlığı olan vatandaşlarımızda deniz kenarlarına veya tatile gitmek gibi bir algı oluştu. Yaptığımız tespitlere göre, İlçemizde 16 Mart gününden sonra ciddi bir nüfus artışı yaşıyor. Buradan, Karasu’da yazlığı olan ve ilçemize gelmek isteyen bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum, lütfen evinizde kalın. Bu bir tatil değil önlemdir. Yazlıkçı vatandaşlarımız için özellikle belirtmek isterim ki, İlçemizin sağlık hizmetleri şuan ki nüfus yapımıza göre oluşturulmuştur. Yaşadığımız nüfus artışıyla olası üzücü bir durum yaşamamız halinde sağlık hizmetlerimiz yetersiz kalabilir. Bir de yazlıkçıların İlçemize gelmesiyle daha yetersiz durum ortaya çıkarabilir. Herkes bu dönemde kendi evinde kalmalı ve sağlığı için önlemlerini almalıdır. Uyarılarımız bir kısıtlama değil, önemli bir temennidir” ifadelerine yer verdi.

Tüm yurtta olduğu gibi Karasu’da da sıkı önlemler alınmaya başlandığını açıklayan Belediye Başkanı İshak Sarı; “Şu anda öncelikli gündemimiz halk sağlığı. Tüm vatandaşlarımızla birlikte Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelgelere ve aldığı kararlara uymakla mükellefiz. İlçe Kaymakamlığımız öncülüğünde, İlçe Hıfzısıhha Kurulu toplantılarında alınan kararları vatandaşımıza tek tek duyuruyoruz ve gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Salgındaki önceliğimiz kişisel hijyen ve farkındalık. Bu iki başlık halk sağlığının korunmasında önemli unsurlarımızdandır. Tabi ki bir diğer önlemimiz ise kalabalık yerlere mümkün mertebe girilmemesidir” dedi.

 “Her Akşam Toplantı”

Karasu Belediyesi’nin aldığı önlemleri ve salgına karşı başlattığı seferberliği anlatan Başkan Sarı, Karasu Belediyesi bünyesinde bir koordinasyon kurulu oluşturulduğunu ve yapılan çalışmalarla ilgili Başkan Yardımcıları önderliğinde her akşam toplantı düzenlendiğini belirtti. Başkan Sarı; “Başkan Yardımcılarımız önderliğinde bir koordinasyon kurulu oluşturduk. Acil yapılacak hizmetlerimizi burada karara bağlayıp ivedi bir şekilde hayata geçiriyoruz. Başkan Yardımcılarımız ve ilgili birim müdürlerimiz, tablonun kötüye gitmesini de göz önüne alarak halkımızı bu salgından korumak amacıyla çalışma ve araştırma içinde olmaya devam edecekler” diye konuştu.

32 Kişilik Ekip

Karasu genelinde dezenfeksiyon çalışmalarının Zabıta Müdürlüğü, Destek Hizmetler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan 32 kişilik bir ekip tarafından titizlikle sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Sarı; “Korona Virüs önlemleri için sahada çalışan personellerimiz için gerekli kıyafet ve dezenfekte malzemelerini temin ettik. Gerektiği kadar da satın almaya devam edeceğiz. Bu konuda kesinlikle hiçbir bütçe kısıtlamasına gitmeyeceğiz. Zabıta müdürlüğü ekiplerimiz bir taraftan vatandaşlarımıza bilgilendirme yaparken diğer taraftan da evlerinden çıkmalarına kısıtlama getirilen vatandaşlarımızın yardımına ulaşıyorlar. Destek Hizmetler müdürlüğü ekiplerimiz vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları alanlarda gerekli dezenfekte çalışmalarını sürdürüyorlar. Temizlik işleri müdürlüğü ekiplerimiz ise her gün farklı bir caddeyi köpüklü sularla yıkayarak ilgili çalışmalarını yapıyorlar. Gün sonunda koordinasyon kurulumuz tarafından, yapılacak çalışmalar belirleniyor ve ekiplerimiz bu çerçevede hizmetlerini sürdürüyorlar” dedi.

“Bu Günleri Geride Bırakacağız”

“Elbet bu zorlu günlerde geçecek ve bu boş sokaklar yeniden hemşehrilerimiz ve misafirlerimizle şenlenecek” diyen Başkan Sarı; “Değerli vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, mecburi durumlar olmadığı sürece evlerimizde duralım, kişisel hijyen kurallarına uyalım ve kalabalık alanlardan mümkün mertebe uzak kalmaya çalışalım. Elbet bu zorlu günlerde geçecek ve bu boş sokaklar yeniden Karasulu hemşehrilerimiz ve misafirlerimizle şenlenecektir” ifadelerine yer verdi.

İlgili Haberler

- REKLAM -