Özel okul ücretleri ne olacak?

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de her geçen gün etkisini artıran koronavirüs (covid-19) nedeniyle eğitim ve öğretime ara verilmesinin ardından merak edilen özel okul ücretlerine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından yapılan açıklamada; özel okullar, eksik kalan eğitimi, okullar açıldıktan sonra yüz yüze eğitimle verecek ve bu süre içinde öğrencilerimize yemek ve servis hizmeti de sunulacaktır denildi.

Türkiye Özel Okullar Derneği yaptığı açıklamada;

‘Özel Öğretim Kurumları Dernekleri olarak Corona virüs nedeniyle eğitime ara verilmesiyle oratya çıkan süreci ve yapılması gerekenleri konuşmak üzere bir araya geldik. Türkiye’de yaklaşık 300.000 çalışanı 2.500.000 öğrencisi bulunan kurumlarımız için, kimseyi mağdur etmeyecek çözüm yolları belirledik.

Bu çalışmalar kapsamında Türkiye’de hizmet veren özel öğretim kurumlarını temsil eden dernekler olarak bugün (24 Mart 2020) Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u ziyaret ettik. Bu görüşmede özel okulların, eksik kalan eğitimini okullar açıldıktan sonra yüz yüze eğitimle vermeleri konusunda karar aldık.

Eğitim, öğretim 365 gün devam eden bir süreçtir. Bu anlamda özel okullar velileri ile yaptıkları sözleşmelerin gereği olan yüz yüze eğitimi okullar açıldıktan sonra tamamlayacaklardır. Bu süre içinde öğrencilerimize yemek ve servis hizmeti de sunulacaktır. Hiç kimsenin bir hak kaybı olmayacaktır.

Amacımız bu zorlu süreçte ülkemize, öğrencilerimize ve velilerimize eksiksiz hizmet vermek ve çalışanlarımızı korumaktır.

Bugün ilgili bakanlıklarla yaptığımız görüşmelerle Kurumlarımızın krizden öncelikle etkilenen sektörlere verilecek destek kapsamına alınmasını istedik. Bu konuda olumlu kararlar çıkacağına inanıyoruz.

Kaybettiğimiz vatandaşlara Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar dileriz’ denildi.

İlgili Haberler

- REKLAM -