Çarşamba, Temmuz 28, 2021

Sapanca’da tebligatlar yapıldı

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki kahvehaneleri tek tek gezerek İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeyi iş yerlerine tebliğ etti.

Tüm dünyayı tehdit eden ve pandemi olarak nitelendirilen korona virüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor. Tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı yeni bir genelge yayınladı.  Yayınlanan genelgeye göre “umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (alışveriş merkezi ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri” geçici bir süreliğine kapatılacak.

Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Suat Balkaya; “Ekiplerimiz tarafından ilçemizde bulunan işletmelere yönelik Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile kapatma kararı tebliğ edildi. Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için işbirliği içinde gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve herhangi bir aksaklığa mahal vermemelerini temenni ediyorum” diye belirtti.

İlgili Haberler

- REKLAM -