İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Hiçbir meslektaşımız sahipsiz değildir’

Sakarya Radyo, Televizyon ve İnternet Yayıncılığı Derneği (RATED) Başkanı Hüseyin Remzi Adıyaman kamu görevi yapan stajyer muhabirin tartaklanmasını kınadı.

Yazılı açıklama yapan Başkan Adıyaman, basının kamu görevi yaptığını anımsattı. Halk54.com Stajyer Muhabiri Sude Güneş’in yaralamalı trafik kazasını takip ettiği sırada önce sözlü ardından fiziki saldırıya maruz kalmasının kabul edilemez olduğunu belirten Adıyaman, “ Öncelikle gazeteci Sude Güneş’e geçmiş olsun diyoruz. Yaşanan bir trafik kazasını takip eden basın mensubunun kamu adına görev yaptığının altını çizmek isteriz hiçbir meslektaşımız sahipsiz değildir bu durumu şiddetle kınıyorum” dedi.

Adapazarı’nın merkezinde esnaflık yapan üç kişinin genç bir kıza hakaret ve şiddet uygulamasının basın mensuplarının yaşadığı sıkıntıyı bir göz daha gözler önüne serdiğini belirten Adıyaman açıklamasında, “ Üç esnaf tek başına görev yapan genç kıza hakaret edip tartaklaması şiddetle kınıyoruz. Yargıya intikal eden bu olayın mahkeme aşamalarının takipçisi olacağız, böyle üzücü olayların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” sözlerine yer verdi.