Serdivan Belediyesinde İmzalar Atıldı

Serdivan Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında kadrolu işçileri kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.Belediye adına Yerelsen, işçiler adına ise Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan müzakereler sonucunda, süresi tamamlanan toplu iş sözleşmesi 2 yıllığına yenilendi.

Başkanlık makamında imza altına alınan sözleşmeye, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Yerelsen yetkilileri, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir’in yanı sıra sendika temsilcileri ve işçiler katıldı. Yapılan müzakereler sonucunda, süresi tamamlanan toplu iş sözleşmesi 17.03.2020 tarihinde, 2 yıllığına imza altına alındı.

1 Mart 2020’dan itibaren 2 yıl yürürlük süresi olan toplu iş sözleşmesine göre sendika üyesi belediye çalışanlarının yevmiye ve tüm sosyal alanlarda iyileştirme yapıldı. Varılan anlaşma neticesinde memnuniyetlerini dile getiren belediye işçileri, uyum içerisinde sürdürülen görüşmelerden dolayı yetkililere ve sendika temsilcilerine teşekkür etti.

İmza töreninde konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Belediyemiz ve tüm işçilerimiz adına imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum. Biz Serdivan Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Bu samimiyetle ve şevkle ilçemizi daha da güzelleştirmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir de yaptığı konuşmada bu sözleşmenin her maddesinin önem arz ettiğini ancak, en önemli maddelerin ücret maddeleri olduğunu dile getirdi.

Gökdemir, toplu iş sözleşmesinin her iki taraf için de hayırlı olmasını dileyerek gayreti ve çabası için Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a ve Yerelsen yetkililerine teşekkür ederek, “Çalışan üyelerimizn refah seviyelerini ve çalışma koşullarını daha üst seviyeye getirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

- REKLAM -