Pazartesi, Ocak 17, 2022

Sigara ve Alkol Tüketimi Yasağı Kalktı mı?

-REKLAM-

Yer: Barış Manço Parkı.

Konu: “Parkta Sigara ve Alkollü İçecek Tüketimi Yasaktır” ibaresi kaldırıldı.

Geçtiğimiz Eylül ayında gelen şikayetlere göre Adapazarı Belediyesi’ne ait Barış Manço Parkında sigara kullanımının yoğun olduğu ve hem sağlık için yürüyüş yapan hem de çocuklarını parka oynamaları için getiren aileler için tehdit teşkil ettiği haberleri medyada yer almıştı.

Bu haberlere diğer ilçelerde yer alan farklı parklar için de gelen şikayetler eklenmiş ve vatandaşların ilçe belediyelerinin bu konuda daha hassas davranmalarını istedikleri medya aracılığıyla kamuoyuna yansımıştı.

Çocuk Hakları Sokağının yanında

Bugün, okuyucularımızdan tarafımıza ulaşan bilgi ve görsele göre, medyada yer alan haberler, karşılığını bulmuş görünüyor. Haberde yer alan ve okuyucular tarafından bize ulaştırılan fotoğraf ile Eylül ayında yayınlanan fotoğraf arasındaki fark, belediyelerin bu konuda ne kadar hassas çalışma yürüttüklerini gösteriyor.

Çocuk Hakları Sokağının hemen yanındaki bu parkta, iki görsel arasında yer alan farka göre sigara ve alkollü içecek kullanımı artık yasak değil.

Bize ulaşan okuyucularımız da söz konusu parkta sigara kullanımının devam ettiğini, parkı kullanan; spor ve yürüyüş yapan bazı kişilerin, spor sonrasında ve öncesinde sigara tüketmeye devam ederek diğer kişi ve çocukların sağlığını tehdit ettiğini belirttiler.

İlgili Haberler

- REKLAM -