Pazartesi, Ekim 25, 2021

Altınküre Okulları’ndan Corona Virüs açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda uygulanacak corona virüs tedbirlerini paylaştıktan sonra Altınküre Okulları corona virüsüne karşı önemlerini aldı.  Okul bünyesinde titizlikle yapılan uygulamalardan sonra okul yönetimi tarafından bir açıklama yapıldı.

Altınküre Okulları’ndan yapılan açıklamada:

‘’Okulumuzun birçok noktasına dezenfektan ürünler yerleştirmiş ve kurum içi temizlik yönetmeliğimizde gerekli değişiklikleri gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu süreçte gereken her hassasiyeti göstereceğimizi, siz değerli öğrencilerimize temin ederiz. Bunun yanı sıra öğrenci, öğretmen ve personel bilinçlendirmesi yapılmıştır. Siz değerli kamuoyu ve velilerimize duyururuz. Bu noktada sizlerden ricamız: Ateşli olan, nezle veya gribal belirtiler gösteren öğrencilerimizi okula göndermemenizi rica ederiz’’

Korona Virüs (Covid-19) Nedir?

Korona virüsler; MERS soğuk algınlığı, Ortadoğu solunum sendromu, SARS ve şiddetli akut solunum yetmezliği sendromu Korona virüsü arasında dağılım gösteren bir virüs ailesidir. Dünyada çok sayıda insana bulaşan ve hızla yayılan Covid-19’un ülkemizde de yayılma riski mevcut bulunmaktadır.

Korona Virüs (Covid-19) Nasıl Yayılır?

Korona virüsler genellike hayvanlar arasında yayılım göstermektedir. Ancak bazı Korona virüsler hayvanlardan insanlara bulaşabilir. Buna yayılma etkisi denmektedir.

Korona Virüs (Covid-19) Nasıl Bulaşır?

Yapılan araştırmalara göre Korona virüsü ağız, göz ve burun gibi bölgelerden temas yoluyla bulaşmaktadır. Bu araştırmalarda, virüsün hava yoluyla bulaştığını gösteren herhangi bir sonuç elde edilmemiş olmakla beraber, virüsün konak dışında yaklaşık 3 gün hayatta kalabildiği tahmin ediliyor.

Bu temas hasta bir bireyin üzerinize ya da sizin temas edebileceğiniz herhangi bir yüzeye hapşırması ve ya öksürmesiyle direkt ya da dolaylı yoldan gerçekleşebilir. Eğer hasta olduğunuzu düşünüyorsanız çevrenizi korumak için maske takmalısınız.

Kişisel hijyeninize dikkat etmelisiniz.

Elinizi yüzünüze sık sık temas ettirmeyin.

Öksürürken ve hapşırırken dirsek içinizi yüzünüze siper edin.

Yanınızda kolonya gibi alkol içerikli hijyen malzemeleri taşıyabilir ayrıca okulumuzda bulunan asansörlerin yanındaki dezenfektanı kullanabilir enfekte olma riskinizi azaltabilirsiniz.

İlgili Haberler

- REKLAM -