Çarşamba, Temmuz 28, 2021

Şemsettin Duman Güven Tazeledi.

İYİ Parti Erenler ilçe Başkanlığı 2. Olağan kongresinde Şemsettin Duman Güven Tazeledi. Kongreye katılamayan Genel Başkanımız Meral AKŞENER gönderdiği mesajda ‘Türkiye’nin İYİ ve Cesur insanları kıymetli yol arkadaşlarım; Kongreler siyasi hayatınızın toylaridir. Toyunuzu saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Türk siyasetinin son 150 yılının birikimleriyle beslenen, milliyetçi, adaletli ve kalkinmacı yürüyüşümüz yepyeni bir döneme giriyor. Ülkemizin bize her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu bir gercek. Cumhuriyet tarihimizin en sorunlu dönemlerinden birini yaşıyoruz, karanlık bir girdaba doğru sürükleniyoruz.

Böyle bir zamanda, tarihteki örneklerinden de biliyoruz ki, elini taşın altına koymaktan çekinmeyen cesurlar her daim göreve talip olmuş ve ülkemizi-milletimizi düzlüğe çıkarmışlardır.

İşte bu dönemin cesur insanlarida sizlersiniz

Hiçbir hesabın içinde değiliz, olmayacağız.

Tek hesabımız var oda milletimizi huzur ve refaha kavuşturmak.

Bu uğurda ödenen bedeller, milletimizin yüzünde belirecek tebessümle ödüle dönüşecek buna inanın.

Evlerde, okullarda, camilerde, işyerlerinde ve sokaklarda bizi bekleyenler var

Bize inananlar var.

Ne bu beklentiyi, nede inancı boşa çıkarmamak için başta şahsım olmak üzere, yorulmak bilmeden çalışacağız.

Yunus Emre’nin dediği gibi; “Kader Gayrete Aşıktır”

Cahit Zarifoğlu da ne güzel tamamlar bu sözü;

“Taktir-i ezele teslimiz ama gayrete de aşığız”

Gayret bizden takdir ALLAH’TAN.

Siz kıymetli yol arkadaşlarım;

“Umulmadık bir yerlerden umulmadık bir zamanda milletin bağrından çıkıp gelen” cesur insanlar;

Kongrenizi bir kez daha selamlıyor, Sizleri ALLAH’a emanet ediyorum. Dedi.

Kongrede konuşma yapan ilçe Başkan adayı Şemsettin Duman;

Değerli dava arkadaşlarım Çanakkale ruhuna sahip insanlar ile yol yürüyoruz eyer o ruha sahip değilseniz yol yürüyemezsiniz.  Şehitler üzerinden siyaset yapanları ALLAH’a havale ediyorum

Genel başkanımızın talimatı ile siyaset yapmamamız hususunda bilgilendirildik siyasete girmeyeceğim ama susmamız konuşmayacağımız anlamına gelmez bizlerin başına bir iş gelse gidecek bir yerimiz yok Allah bize yar olsun Türk’ün özü Varolsun hoş geldiniz sefalar getirdiniz Allah razı olsun dedi.

Kongrede konuşma yapan il Başkanı Selçuk KILIÇASLAN ;

Değerli dava arkadaşlarım Erenler 2. Olağan kongremize hoş geldiniz.

Bizler kongrelerimizin şölen havası içinde geçmesini planlarken 36 vatan evladının şehit olması ile yaşadığımız üzüntü ile kongrelerimizi yapmak zorundayız. Vatan uğruna şehit olan şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz hastanelerde hala tedavisi devam eden Mehmetçiklerimize de acil şifalar diliyoruz. Siyasi konuşma yapmayacaktık fakat bu konuya değinmekte fayda var son birkaç gündür ülkede farklı gerginlikler çıkarması hususunda bir çaba olduğunu görüyoruz. Hiç tavsif etmediğimiz tartışmalar yaşanıyor biz acımızı yaşayacağız siyaset yapmayacağız dedikçe bu konu üzerinden siyaset yapıldığını görüyoruz ve çok üzülüyoruz.

Karşılıklı yapılan hakaret vari konuşmalar ve Türkiye’nin daha fazla gerilmesine tahammülümüzün olmadığını buradan b ir kez daha belirtmek istiyoruz. Biz sakinleşmek istiyoruz Biz siyaset dilinin yumşamasını istiyoruz. Bu gerginliğin bu ülkeye hiçbir faydasının olmadığına inanıyoruz o nedenle İYİ Parti olarak duruşumuz net Genel Başkanımızın da duruşu gayet net bizde Sakarya da aynı duruşu sergilemeye çalışıyoruz. Bu gün 8 mart Dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun kongremizin hayırlara verile olmasını temenni ederim dedi.

Kongrede konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkan yardımcısı Sakarya millet vekili Ümit DİKBAYIR;

Kıymetli dava arkadaşlarım ülkemiz zor bir dönemden geçiyor susmamız sabrımızın çokluğundan değil şehitlerimize olan saygımızdandır. Yarın doğru zaman geldiğinde konuşma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Şehitlerimize Allah tan rahmet yaralılarımıza gazilerimize acil şifalar diliyorum. Erenler ilçe kongremizin önce erenlerimize sonra sakaryamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -