‘Kentsel dönüşümün destekçisiyiz’

MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak 1-7 Mart Deprem haftası ile ilgili bir açıklama yaptı.

Son yüzyılın en büyük depremlerinden birini yaşamış olan Adapazarı’nın olası bir depreme hazır olmadığını ifade eden ilçe başkanı yapılan hazırlıkların hep arama, kurtarma ve deprem sonrasına yönelik olduğunu söyledi. 

1999 depreminde ayakta kalan ancak bugün bir deprem olsa nasıl davranacağını bilmediğimiz 50 bin civarında binanın olduğunu tekrar hatırlatan MHP Adapazarı ilçe başkanı, belediye meclisi Şubat ayında dile getirdiğimiz Depreme Hazırlık Master planı için tüm kurumların seferber olması çağrısını yineledi.

MHP ilçe başkanı Oturak birde teklifte bulundu:

“İlimizde iki üniversite bulunmaktadır. Sakarya Üniversitesi master planı ile ilgili hazırlıkta ciddi yarar sağlayabilir. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ise şehirdeki binaları akademisyenler ve öğrencilerden oluşan bir ekiple test edebilir. Belediyeler bu işin maliyetini yüklenebilir. Bundan daha acil ve milli bir uygulama ve hizmet konusu olamaz” dedi.

Kentsel dönüşüme de değinen ilçe başkanı, “Kentsel dönüşümün destekçisiyiz. Ancak vatandaşın iknası ve tüm şartların oluşturulabilmesi ve yapılan kentsel dönüşüm planlarının başarıya ulaşabilmesi için tüm kurum ve kişilerde deprem bilinci hat safhada olmalıdır. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu bilinci oluşturmak gayretindeyiz. Master Planı Teklifimizin gayesi budur” dedi. 

İlgili Haberler

- REKLAM -