Pazartesi, Ocak 17, 2022

Keleş’in gündemi ‘Tarım Arazileri’

-REKLAM-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP İmar Komisyonu tarafından hazırlanan rapor ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş yaptığı yazılı açıklamada ‘02.03.2020 tarihinde gerçekleşen Adapazarı Belediyesi meclis toplantısında belediye başkanı Mutlu Işıksu’nun yaptığı açıklamalarını okuyunca aklımıza George B. Shaw’ın “Doğruları biliyorsan, yalanları dinlemek eğlencelidir.” sözü geldi.

Ne demiş sevgili Mutlu başkan; imar çalışmalarında “tarım arazilerinin korunması” kırmızı çizgileriymiş. Peki gerçekten öyle mi? Sözleri kenara bırakalım yapılana bakalım;

01.10.2019 tarihli Meclis toplantısı 1. Gündem Maddesi Tekeler Mahallesi sınırlarında 75 dönümlük “MUTLAK TARIM ARAZİSİ” nin imara açılması.

Aynı toplantı 2. Gündem Maddesi Tuzla Mahallesi sınırlarında bir holding’ in 65 dönümlük “MUTLAK TARIM ARAZİSİ” nin imara açılması.

Bu “MUTLAK TARIM ARAZİSİ” parsellerini imara açmak isteyen siz değil misiniz Mutlu Başkan ?

Buraları imara açmak amacıyla KAMU YARARI kararı almak için bakanlığa yazı yazan siz değil misiniz Mutlu Başkan ?

Peki tarla olarak satın aldığı bir arsayı ben burada kendime bina yapmak istiyorum imara açın dilekçesi sonrası özel bir holding’e bağlı AGDAŞ’ın o parselini imara açmak için ortalığı ayağa kaldırmayı nasıl açıklayacaksınız?

AGDAŞ AKILLI, TARLA VASIFLI PARSELİ UYGUNA ALACAK İMARA AÇTIRIP BİNA YAPACAK. İŞ TAKİBİNİ DE ADAPAZARI BELEDİYESİ VE BAŞKAN MUTLU YAPACAK.

Bu konuda hazır olduğunu iddia ettiği izahatlarını duymaktan son derece mutlu oluruz.

TOPRAK KORUMA KURULU NE YAPAR?

AKP’yi ve dikiş tutmayan kırmızı çizgilerini zaten genel başkanlarından biliyoruz da peki ya tarım alanlarını korumakla görevli il TOPRAK KORUMA KURULU’na ne demeli?

Tarım arazilerini korumakla görevli kurul bir beyaz kağıda şablon hazırlamış, her dilekçede mahalle, parsel adını değiştirip belediyelere tarım arazileri talanı için yol gösteriyor. Bakanlıktan kamu yararı kararı çıkarın böylece istediğiniz gibi imara açarsınız diye akıl veriyor.

Aman ben etliye sütlüye karışmayayım mantığıyla hareket edenler bilsinler ki yaptıklarını CHP Sakarya il başkanlığı olarak takip ediyoruz’ dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -