Çarşamba, Temmuz 28, 2021

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesinden şehitler için hatim ve dua

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi sürekli olarak her Pazar icra edilen “sabah namazı buluşmalarının bu pazar günkü programını şehitlere dua için gerçekleştirdi. Adapazarı Yıldırım Camii’nde sabah namazında bir araya gelen AGD üyeleri kılınan namazın ardından şehitlere okunan hatimlerin duasını yaptı.

Program sonrası açıklamalar da bulunan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik; “Nasıl ki şehitlerin kıymeti, değeri, ağırlığı dünyevi olarak bizler nezdinde başımızın üstündeyse, ahir hayatta da en yüksek mertebelerde olacak” dedi.

Allah Teâlâ’nın Kur’an-ı Kerim’de cennetiyle müjdelediklerinden olan şehitlik mertebesi bu milletin en özel gördüğü ve “bize de nasip olsun inşallah” dediği yegâne mertebedir diyen Çelik; “Çünkü biliriz ki Allah yolunda can verenler ahir hayatta Mevla’mızın ayrıcalıklı kulları olacaklardır. Bir evladı yitirmek elbette acıların en büyüğüdür. Şehitlerimizin ailelerine, geride kalanlarına sabrı cemil niyaz ediyor dualarda bulunuyoruz. Ve şunu da biliyoruz ki o vatan evlatları şehitlik mertebesine erişerek ölümlerin en şereflisini yaşamışlardır. Bu program vesilesi ile şehitlerimize tekrardan Allah’tan rahmet diliyor ailelerine, sevdiklerine ve tüm ülke insanımıza sabır niyaz ediyoruz. Rabbim ordumuzu muhafaza eylesin” diyerek sözlerini noktaladı.

İlgili Haberler

- REKLAM -