Yüzme Bilmeyen Kampanyasına KYK dan destek

Sakarya genelinde 54.000 kişiye yüzme öğretmeyi amaçlayan ” Yüzme Bilmeyen Kalmasın ” kampanyasına destek Rahime Sultan Kız Yurdundan geldi.

Sakarya Gençlik ve  Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan ” Yüzme Bilmeyen Kalmasın ” projesi Olimpik Yüzme Havuzunda başlamıştı. Hendek Gençlik Merkezinde bulunan havuzun faaliyete geçilmesi ile hız kazanan projeye son destek Rahime Sultan Yurdundan geldi.

Yurt içinde bulunan havuzun tadilatı yapılarak su doldurma işlemine başlandı. Giyinme odaları ve ufak çaplı bir kaç düzenlemenin ardından havuzda Sakarya genelindeki kız yurtlarında barınan öğrencilere yüzme öğretilmesi amaçlanıyor. Yaz aylarında yapılacak düzenleme ile de Gençlik Merkezleri ve Spor Müdürlüğü koordinesinde Sakarya genelindeki gençler yüzdürülecek.
Rahime Sultan Yurdu havuzu için antrenör ve cankurtaranlardan oluşan bir ekip görevlendirildi. Havuz su alma ve ısıtma işleminin tamamlanması ile kampanya çerçevesinde gençlerimiz bu havuzda yüzdürülmeye başlanacak. Kampanya sonunda Nüfus oranı gözetildiğinde Sakaryanın kampanyayı açık ara önde tamamlayarak Türkiye genelinde rekor kırması bekleniyor.

İlgili Haberler

- REKLAM -