Belpaş, Yöresel Üründen Ne Anlıyor?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan BELPAŞ, bağlı işletmelerine Yöresel Ürün Standı açtı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden biri olan ve çeşitli alanlarda hizmet veren BELPAŞ, kendisine bağlı birçok işletmesinde yöresel ürünleri sergilemek ve satış amacıyla stant açtı.

 Yöresel Ürünler stantlarına Çaykur ve Fiskobirlik ürünleri olmak üzere iki firmanın ürünlerini sergileyip satışa sunan BELPAŞ Genel Müdürlüğünün, yöresel ürünler denildiğinde akıllarına neden bu iki firma ve ürünleri geldiği, stantları gören vatandaşlarca merak konusu oldu.

Sakarya’nın kendi yöresel ürünleri varken, Adapazarı, Taraklı, Akyazı, Sapanca, Söğütlü, Ferizli, Kaynarca gibi ilçelerde birçok yöresel ürün, kurumsal bazda olmasa da, yerel halk tarafından üretilip satışa sunulurken neden Fiskobirlik ve neden Çaykur firmaları ve ürünlerinin yöresel ürünler stantlarında yer bulduğu, tarafımıza gelen sorular arasında yer alıyor. Sakarya’da çay üretilmediği, Çaykur’un bir Sakarya firması olmadığı belirtilen tepkilerde BELPAŞ’ın yöresel üründen ne anladığı da soruldu.

“Yöresel ürün dendiğinde kendi ilimize, kendi emeğimize yönelik ürünler anlıyoruz” diyen vatandaşlarca BELPAŞ Genel Müdürlüğünün bu konu ile yakından ilgilenerek, ürün çeşitliliği ve gerçekten Sakarya’nın yöresel kültür ve ürünlerini öne çıkarma konusunda hassasiyet göstermesi bekleniyor.

İlgili Haberler

- REKLAM -