Pazartesi, Ocak 17, 2022

STB heyeti, Tanzanyalı iş insanlarıyla ikili iş görüşmesi yaptı

-REKLAM-

Sakarya-Tarbzon ve Tekirdağ Ticaret Borsaları’ndan oluşan Heyet ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Ekrem Yüce Türkiye Cumhuriyeti Darüsselam Büyükelçiliği ev sahipliğinde Tanzanya Ticaret Odası ve Tanzanya iş insanları ile B2B ( İkili İş Geliştirme ) toplantılarına katıldı.

Tanzanya’nın Başkenti Darüsselam’da düzenlenen ikili iş görüşmeleri organizasyonuna katılan STB heyeti, Tanzanyalı iş insanlarıyla ikili iş görüşmesi yaptı. Görüşmelerde firmalar ürünlerini ve hizmetlerini tanıtma imkânı bularak, yatırımlarla ilgili görüşmeler gerçekleştirdi. 

Tanzanya Büyük Elçiliğine Ziyaret.

Türk Büyükelçiliği’ne ziyaret gerçekleştiren heyet, Türkiye Cumhuriyeti Darüsselam Büyükelçisi Ali Davutoğlu ile görüşerek Tanzanya’daki yatırım olanakları hakkında önemli bilgiler edindi.

Ziyarette Büyükelçi Ali Davutoğlu; Tanzanya ile Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesi açısından büyük imkanların olduğunu kaydederek, İki ülke ilişkilerinin kapsamının geniş olduğunu dile getirerek inşaat ve tarım sektörüne değindi. Davutoğlu, “Tanzanya’da üstlenilen taahhütler açısından Türkiye listenin ilk sırasındadır. İki ülke arası mükemmel ilişkiler var” diye konuştu.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı görüşmeler sonrası yaptığı açıklamada, dış ticarete katkı sağlamak için programlı olarak alternatif pazarlara açıldıklarını belirterek, bu kapsamda düzenlenen Tanzanya B2B organizasyonunun Sakarya’nın ihracatı açısından son derece verimli geçtiğini ifade etti.

Sarı “Tanzanya’nın çok geniş arazileri, elverişli toprakları var. Bu araziler devlet tarafından kiralanabiliyor. Doğal kaynaklar, tarım, hayvancılık ve turizm başta olmak üzere birçok sektörde Tanzanya’da yatırım potansiyeli bulunuyor. İş Forumu sonrasında oluşan sinerji ile Türk ve Tanzanya iş dünyası arasında bir ağın oluşmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

- REKLAM -