Pazartesi, Ocak 17, 2022

Yenikent-Serdivan Köprü Projesinde son durum

-REKLAM-

Yazlık kavşağında yaşanan trafik sıkışıklığını sona erdirmek üzere başlatılan ‘Çark Deresi Araç Köprü Projesi (Hasır Sokak Köprüsü)’ için yer teslimi yapılarak 90 günlük iş bitirme süresi başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Yenikent bölgesinden Serdivan ve şehir merkezine gelişlerde zaman zaman yaşanan araç yoğunluğunu en aza indirmek amacıyla Sabahaddin Zaim Bulvarı ile Hasır Sokak arasında alternatif bir güzergah projelendirildi.

Projenin ilk etabı olan Çark deresi üzerine 25 metre genişliğinde 19 metre uzunluğunda, tek açıklıklı ön germeli kirişli yeni bir köprü inşa edilmesi için 13 Aralık 2019 tarihinde ihale yapıldı.

Yaklaşık ihale bedeli 1.956.571,77 TL olarak belirlenen ihaleyi 1.894.000,00 TL bedel ile Şimşek Mekanik İnşaat Taahhüt Taşımacılık Orman Ürünleri Gıda Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi, Protek Nano Teknoloji Metroloji İnşaat Taahhüt Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi İş Ortaklığı aldı.

8 Ocak 2020 tarihinde sözleşmesi imzalanan köprü ihalesi için tamamlanma süresi 90 gün olarak belirlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Ocak 2020’de yer teslimi yapılarak köprü inşaatı için 90 günlük süre başladı.

16 Nisan 2020 tarihine kadar köprü ve altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra arterin Süleyman Binek Caddesine bağlantı yolunda gerekli asfalt ve düzenleme çalışmaları yapılacak.

İlgili Haberler

- REKLAM -