Sinan Panta ‘Çok üzgünüm, kırgınım ve içim acıyor’

Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta, Sakarya Atatürk Stadyumunda derneğe tahsisi edilen 5 odanın, Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından boşaltılmasının tebliğ edildiğini sosyal medya hesabından sitem ederek açıkladı.

Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Bundan yaklaşık 1 yıl önce Sakarya Valimiz Sayın Ahmet Hamdi NAYİR Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneğimize Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu altında bulunan 5 odayı tahsis ederek Engelli kardeşlerimizi sevindirmişti. Stad altında bakım olacak bahanesiylede Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de bir kaç gün içinde Stad altında bulunan odaları boşaltıp malzemelerimizi almamız için gerekli tebligatı yaptı. Bizde bize düşeni yapacağız. Devlet verdi, Devlet geri aldı. Yapacak bir şey yok. Keşke bizi oradan çıkartanlar çözümde üretseydi? Ama sporun içinden gelmeyenler çözüm de üretemezler, bunu bilmemiz lazım. Yine engelli kardeşlerimizle birlikte sağda solda sürünmeye devam edeceğiz. Herkesin canı sağ olsun. Bundan sonra odaları istediğinize verebilirsiniz. Siz istediniz diye, bizler Sakaryamızda Spora, özellikle engelli sporuna hizmet etmekten de geri kalmayız. Aslında bu yapılandan sonra Kulübü kapatacaktım ama Engelli Sporcularım beni kararımdan vazgeçirmeyi başardılar. Şimdilik yola devam edeceğim. Çok üzgünüm, kırgınım ve içim acıyor..
Not: Sakarya Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü rahat olsun bir iki güne Stad altını engelli kardeşlerimizin desteği ile boşaltacağız..
’ dedi.

Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta’nın paylaşımına Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’dan yorum geldi. Arif Özsoy yorumunda;

1-Stadı size Sayın Valimiz vermedi.
2-Stadın altına 28 adet Spor Salonu yapılacak ve tüm branşlar orda olacak
3-Stadın altına SEM yapılacak
4-Stadın altına Spor Lisesi yapılacak
5-YAŞAYAN STAD olacak
6 Kamuoyuna yanlış bilgi vermeyelim lütfen’
‘Bizler her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız.’
dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -