Hülya Koçyiğit Adapazarı Kültür Sanatta

Türk sinemasının en önemli kadın oyuncularının başında gelen Hülya Koçyiğit, Adapazarı Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında sevenleriyle buluşacak. Koçyiğit’in söyleşi programı, Sevinç Satıroğlu’nun moderatörlüğünde,19 Şubat Çarşamba, 19.00’da Orhangazi Kültür Merkezi’nde başlayacak.

Çarşamba, 19.00, OKM

Adapazarı Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri çok değerli konukların katıldığı programlarla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Türk sinemasının en önemli kadın oyuncularının başında gelen isimlerden Hülya Koçyiğit, sevenleriyle buluşarak sinema üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirecek.Sevinç Satıroğlu’nun moderatörlüğünde yapılacak“Siyah Beyazdan Renkliye 7. Sanat” programı, 19 Şubat Çarşamba günü, saat 19.00’da Orhangazi Kültür Merkezi’nde başlayacak.

Hülya Koçyiğit Kimdir?

Hülya Koçyiğit, 12 Aralık 1947 Kuzguncuk, Üsküdar’ da doğdu. 1963 yılında ilk filmi Susuz Yaz ile sinema hayatına başlayan Hülya Koçyiğit, Berlin Film Festival’inde Türk sinemasına o güne kadar verilen en büyük ödül olan Altın Ayı ödülünü kazandı. 1991 yılında Devlet Sanatçısı seçildi. 1991-1992’de kurucusu olduğu SO-DER’e 4 yıl başkanlık eden Koçyiğit, bugüne kadar 180 kadar filmde ve 4 TV dizisinde oynamıştır.

İlgili Haberler

- REKLAM -