Salı, Temmuz 16, 2024

“Anne Ben Tokum” isimli kitap büyük beğeni gördü

- REKLAM -
Diğer Haberler

Geyve Ali Fuat Paşa İlkokulu 4-B sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri İbrahim Yıldırım’ın öncülüğünde yazdığı “Anne Ben Tokum” isimli kitap büyük beğeni gördü.

Yayınladıkları kitabı Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a hediye eden öğrenciler yemek üzerine olan çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Belgesi kapsamında sınıf içinde yaşam atölyesi oluşturan Ali Fuat Paşa İlkokulu öğrencileri el becerileri, robotik kodlama, zeka oyunları ve yaşam becerilerine yönelik etkinlikler yapıyorlar.

Öğrencilerin sınıf ortamında destek almaksızın yaptığı yemeklerin tariflerinin yer aldığı “Anne Ben Tokum” isimli kitap bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyor.

Yeni neslin yemek yapma konusundaki eksikliğinin fazla olduğu günümüzde ilkokul çağındaki öğrencilerin yemek yapmayı öğrenmesi hatta bunu daha ileriye götürerek bir kitap halinde yayınlaması büyük dikkat çekiyor.

Tasarım beceri atölyelerinin çocuklarımızın gelişiminde çok faydalı olduğuna vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ayakları üzerinde durmasını küçük yaştan itibaren öğrenmeye başlayan Ali Fuat Paşa İlkokulunun öğrencilerini tebrik ederken, onlara bu yolda iyi rehberlik yapan sınıf öğretmeni İbrahim Yıldırım’ı ve okul yöneticilerini de ayrı ayrı kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, fırsat verildiğinde çocuklarımızın neler yapabileceklerine en iyi örneklerden birinin Ali Fuat Paşa İlkokulu öğrencileri olduğunu belirterek, tüm okullarımızda tasarım beceri atölyeleri kurulmasıyla ilgili çalışmaların ikinci dönemde de aralıksız olarak devam ettiğini ifade etti.

- REKLAM -
spot_img

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...