Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun Sakarya Etabı Konuşuldu

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sakarya etabına dair görüş alışverişinde bulunmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Proje Uzmanı Baki İlgün Vali Ahmet Hamdi Nayir’e ziyarette bulundu.

Organizasyon şirketi temsilcisinin de hazır bulunduğu görüşmede Bisiklet Turunun Sakarya’daki etabına ilişkin Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bilgiler veren Proje Uzmanı Baki İlgün, bu yıl 56’ncısı düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun 12-19 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenleneceğini, İstanbul’dan start alıp yine İstanbul’da sona erecek olan ve bu yıl sekiz etaptan oluşan turda bisikletçilerin Marmara Denizi’nin etrafında saat yönünde bir tur atacağını, İstanbul’un Beykoz ilçesinden başlayan 187 kilometrelik ilk etabın, Sakarya Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde tamamlanacağını, ardından sırasıyla Bursa, Balıkesir, Ayvalık, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne’den sonra Sultanahmet Meydanında son bulacağını ifade etti.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, organizasyonun Sakarya etabının her yönüyle sorunsuz bir şekilde tamamlanması için gereken her türlü çalışmanın yapılacağını ifade ederek, Sakarya’nın bu yıl hem 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ilk etabına hem de dünyanın en prestijli organizasyonları arasında yer alan 2020 Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olmasının önemine değinip tüm sporcularımıza şimdiden başarılar dilediğini de sözlerine ekledi.

İlgili Haberler

- REKLAM -