Oktay Topçu ‘Herkes kendi işini yapmalı’

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Meclis Üyesi Oktay Topçu ‘Artık maalesef günümüzde kendi uzmanlık alanında olmayan sektörlere ait hizmet veren firmalar çoğalıyor’ dedi.

SATSO Meclis Üyesi Oktay Topçu, “9.Meslek komitesinin yakın bir zamanda paylaştığı “Herkes kendi işini yapsın” isimli kampanyasına 16. meslek komitesi olarak bizler de destek veriyoruz. Artık maalesef günümüzde kendi uzmanlık alanında olmayan sektörlere ait hizmet veren firmalar çoğalıyor.

AVM’lerin şehir dışına yapılarak küçük esnafımızın korunmasına faydalı olacağı fikrini sürekli olarak dile getiriyoruz.

Üyesi olduğum 16. meslek komitesinin temsil ettiği sigortacılık sektöründe de böyle bir sorun ile mücadele ediyoruz. Bankaların yıllardan beri gerçekleştirdiği zorunlu sigorta yaptırma, bireysel emeklilik gibi dayatmaları olduğunu biliyoruz. Sigortacılık Kanunu’nun 32. maddesine göre zorla sigorta yaptırmaya kimsenin yetkisi yoktur. Bu konuda özel bankalarımızdan biri 94 milyon TL, bir bankamızda 100 milyon TL üzerinde bir ceza ile karşı karşıya kalmışlardır. Ticari ve sanayi dünyasında herkes kendi işini belli bir kanuna ve nizama göre yapıyorsa bankaların da buna uyması gerekmektedir. Bu konuda Odamızdan ve yetkililerden destek bekliyoruz.” dedi.

İlgili Haberler

- REKLAM -