Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Vali Nayir OBA Makarna Fabrikasını Ziyaret Etti

- REKLAM -
Diğer Haberler

Her hafta Cuma günleri ilimizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ve firmaları gezerek istişarelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu haftaki ziyaretini OBA Makarna Fabrikasına yaptı.

Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır’ın da eşlik ettiği ziyarette Fabrika Müdürü Esat Demirkan ve yetkililer tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilk olarak idari binada fabrikanın tarihçesi, ihracatı ve üretim faaliyetleri hakkında bir brifing aldı.

Vali Nayir’in ziyaretlerinden büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Fabrika Müdürü Demirkan, tarihi 1966 yılına dayanan ve ilk olarak Gaziantep’te kurulan OBA Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş.’nin yüksek teknolojik yatırımları ve insan sağlığına önem veren kaliteli üretimi ile sektöründe öncü bir kuruluş olduğunu belirterek, Gaziantep’teki fabrikalarında günlük bin 200 ton, Hendek’teki fabrikalarında günlük 600 ton kapasiteleriyle buğday kırma ve makarna üretimi ile Türkiye 1’incisi,  Dünya 2’ncisi olarak sektörün en büyük firması olduklarını, 2017 yılında Sakarya/Hendek’ teki bir makarna fabrikasını bünyelerine katarak ilimizde üretime başladıklarını, 25 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 80 bin metrekare alanda kurulu fabrikada 280 çalışanları bulunduğunu, Türkiye başta olmak üzere; Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu pazarı ile İngiltere, Almanya, Çin, Güney Kore, Hindistan, Ukrayna ve Kolombiya’yı içeren 86 ülkenin raflarında Oba markasının bulunduğunu, ülkemizin bereketli topraklarında yetiştirilen %100 sert durum buğdayını kullanarak tüketicilerine 38 farklı ürün çeşidi sunduklarını, entegre modern üretim tesislerinde el değmeden, en gelişmiş kontrol cihazlarıyla donatılmış laboratuvar analizleri ile hizmet vermekte olduklarını söyledi.

Dünyanın bu sektörde en büyük firmalarından birisi olan OBA Makarna Fabrikası gibi kuruluşlarımızın kaliteden ödün vermeden ilimizi büyük bir başarıyla temsil ettiklerini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, ziyaretin sonunda ülkemizin ve ilimizin prestiji ile istihdam ve üretimine sundukları katkılardan dolayı teşekkür ettiklerini ifade ederek başarılar diledi.

- REKLAM -
spot_img

SGM öğrencilerinden kalpleri ısıtan davranış

SGM yaz kursları her hafta birbirinden farklı derslerle öğrencilere ışık oluyor. Bu hafta Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi sınıfında...